Prezydent Tarnowa rozmawiał z konsulem na Ukrainie. Są już pierwsze cywilne ofiary

i

Autor: UMT Tarnów Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z konsulem honorowym Bartłomiejem Babuśką.

Prezydent Tarnowa rozmawiał z konsulem na Ukrainie. "Są już pierwsze cywilne ofiary"

2022-02-24 11:33

Prezydent Tarnowa rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z konsulem honorowym w tym kraju Bartłomiejem Bubuśką. Niestety potwierdzają się doniesienia o ofiarach śmiertelnych wśród ludności cywilnej oraz zniszczeniach cywilnej infrastruktury. Roman Ciepiela poinformował, że miasto wytypowało już miejsca, w których znajdą schronienie uchodźcy z Ukrainy.

Prezydent Tarnowa rozmawiał z konsulem na Ukrainie. "Są już pierwsze cywilne ofiary"

Niestety dziś (24 lutego) rano sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Rosja najechała Ukrainę, a działania wojenne dotykają ludność cywilną. O sytuacji za naszą wschodnią granicą prezydent Tarnowa Roman Ciepiela rozmawiał z Bartłomiejem Babuśką, byłym tarnowskim radnym, a obecnie konsulem honorowym na Ukrainie. Babuśka potwierdził, że ofiarami rosyjskiej inwazji padły już osoby cywilne, niszczona jest również cywilna infrastruktura, w tym budynki mieszkalne.

W wielu ukraińskich miastach panuje panika, a mieszkańcy uciekają ze swoich domów i kierują się na zachód. Możemy się spodziewać, że do Polski dotrze potężna fala uchodźców z Ukrainy. Roman Ciepiela po raz kolejny zadeklarował pomoc w przyjęciu uchodźcówJak podaje Radio ESKA, w Tarnowie punkty dla uchodźców mają zostać stworzone w hali na Gumniskach oraz w bursie międzyszkolnej na ulicy św. Anny. Sytuację na Ukrainie możecie śledzić na bieżąco po TYM adresem

PRZECZYTAJ: Wojna na Ukrainie. Tarnów obiecał pomoc. Jest odpowiedź miast partnerskich

– Są już pierwsze cywilne ofiary, zniszczone budynki mieszkalne, rozpoczyna się nasilony ruch na drogach wyjazdowych z miast, czyli dzieje się to, czego się spodziewaliśmy – może dojść do nasilonej emigracji na zachód. Dlatego obecnie najważniejszym czynnikiem jest pomoc uchodźcom, którzy mogą pojawić się w Tarnowie i regionie - przekazał Romanowi Ciepieli konsul honorowy na Ukrainie Bartłomiej Babuśka.

ZOBACZ: Nie żyje ks. Andrzej Berdzik. Proboszcz parafii w Zborowicach miał 59 lat

Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
Wojna na Ukrainie