Prezydent Tarnowa zaszczepi się publicznie na koronawirusa? Jasna deklaracja

Prezydent Roman Ciepiela
Autor: Urząd Miasta Tarnowa

Prezydent Tarnowa zabrał głos w sprawie szczepionki na koronawirusa. Roman Ciepiela złożył jasne deklarację, że osobiście przyjmie szczepionkę najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Co więcej, postara się zrobić to publicznie tak, aby zachęcić do szczepienia inne osoby. W październiku Roman Ciepiela trafił na kwarantannę w związku z wykryciem zakażenia u jego żony.

Prezydent Tarnowa zaszczepi się na koronawirusa

Roman Ciepiela zadeklarował, że zaszczepi się na koronawirusa. Zrobi to w najbliższym możliwym terminie, mimo że jego organizm wytworzył przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2. Infekcję przeszła już żona prezydenta Tarnowa, czy jego bliscy współpracownicy. Roman Ciepiela chce zaszczepić się publiczne tak, aby dać przykład innym osobom, że warto skorzystać z tej formy zabezpieczenia się przed koronawirusem. Jako pierwsi w Tarnowie zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia.

ZOBACZ: Dr Martyka pisze o szczepionce na koronawirusa. Nie ma dobrych informacji

-Ja mam przeciwciała, lecz jak tylko będzie to możliwe ( i w odpowiedniej kolejności), to także zaszczepię się i postaram się zrobić to publicznie, aby dać przykład innym. Zbyt dużo nieszczęść spowodowała epidemia Covid-19, aby rezygnować z każdej możliwej formy zabezpieczenia się przed zakażeniem - napisał na FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Przeczytaj też: Ślad po nim zaginął! W Radłowie trwają poszukiwania mieszkańca powiatu tarnowskiego [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Świąteczny Jarmark Zero Waste - Tarnów 2020