Puma grasuje pod Nowym Sączem?! Strażacy opublikowali tajemnicze zdjęcie

i

Autor: Fot. Mateusz Pękala, żródło: OSP Florynka/Facebook.com; shutterstock Strażacy ochotnicy z OSP Florynka opublikowali na swoim profilu facebookowym zdjęcie mieszkańca Binczarowej, który miał widzieć "zwierzę przypominające pumę"

Groźny drapieżnik

Puma grasuje pod Nowym Sączem?! Strażacy opublikowali zdjęcie, leśnicy szukają tropów

2023-02-16 19:23

Strażacy ochotnicy z OSP Florynka opublikowali na swoim profilu facebookowym zdjęcie mieszkańca Binczarowej, który miał widzieć "zwierzę przypominające pumę". Fotka została zrobiona z dalszej odległości, więc trudno potwierdzić lub wykluczyć, że na zdjęciu naprawdę znajduje się groźny drapieżnik. Sprawą zajęli się już leśnicy, którzy pojechali na miejsce.

Puma grasuje pod Nowym Sączem? Strażacy opublikowali zdjęcie, leśnicy szukają tropów

Czy mieszkaniec Binczarowej pod Nowym Sączem mógł zobaczyć pumę? Zdjęcie autorstwa mężczyzny opublikowali na swoim profilu strażacy ochotnicy z OSP Florynka. - Mieszkaniec Binczarowej widział zwierzę przypominające pumę. Na wszelki wypadek prosimy uważać - napisali druhowie. Doniesienia o pojawieniu się na Sądecczyźnie groźnego drapieżnika wcale nie muszą być herezją, bo duży kot mógł po prostu uciec z jakiejś hodowli i zawędrować do Polski. Jak informuje serwis i.pl, sprawy nie zbagatelizowało Nadleśnictwo Nawojowa, której pracownicy skontaktowali się z autorem zdjęcia i pojechali na miejsce, zostało zrobione. Okazało się, że mężczyzna nakręcił również film, na którym widać zwierzę przypominające pumę. - Pewną podpowiedzią byłyby tropy, które pozostawiło, ale od niedzieli minęło już trochę czasu i były one roztopione - mówi i.pl Piotr Majka, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Nawojowa. Jak dodaje, leśnicy nie natrafili na żadne inne ślady obecności nietypowego dla nowosądeckich lasów zwierzęcia.

Sonda
Czy wierzysz, że sfotografowane zwierzę to puma lub inny duży kto drapieżny?