Radny PiS ze Skrzyszowa na ławie oskarżonych. Oszukiwał staruszków? Chodzi o setki tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

Radny ze Skrzyszowa na ławie oskarżonych. Grozi mu do ośmiu lat więzienia
Autor: policja.pl Prokuratura zarzuca Tadeuszowi K. udział w procederze wyłudzania pieniędzy.

Radny gminy Skrzyszów Tadeusz K. zasiądzie na ławie oskarżonych w związku z zarzutami dotyczącymi udziału w procederze wyłudzania pieniędzy od starszych osób. Według prokuratury mężczyzna pełnił role pośrednika w odbieraniu pieniędzy od ofiar i przekazywaniu ich pozostałym członkom grupy oszustów. Tadeuszowi K. grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, nie przyznał się do winy.

Radny ze Skrzyszowa oskarżony o wyłudzanie pieniędzy

W lipcu zeszłego roku Tadeusz K. został zatrzymany w Kolbuszowej w zasadzce zorganizowanej przez policję. Według śledczych mężczyzna miał być członkiem grupy zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy od seniorów. Do oszustw miało dochodzić przy pomocy często stosowanej przez amatorów nielegalnego zarobku metody "na policjanta". Sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec Tadeusza K. dwumiesięcznego aresztu. Jak informuje radio RDN, teraz mężczyzna, który sprawuje mandat radnego gminy Skrzyszów ma zasiąść na ławie oskarżonych. W wyborach samorządowych 2018 startował jako kandydat komitetu wyborczego PiS. Otrzymał wówczas 245 głosów. Mężczyzna utrzymuje, że jest niewinny. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: Tarnów. 101-letnia pani Zofia zaszczepiona przeciwko COVID-19. Zdradziła sekret na długowieczność

Zdaniem prokuratury Tadeusz K. pełnił w grupie rolę pośrednika, który odbierał pieniądze od poszkodowanych, a następnie przekazywał je innym ludziom. Jak do tej pory śledczym nie udało się ustalić tożsamości osób, z którymi miał współpracować przy oszukiwaniu seniorów Tadeusz K. Wiadomo jednak, że do wyłudzania pieniędzy dochodziło na terenie trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. To właśnie sąd w Lublinie rozpatrzy sprawę Tadeusza K. W sumie śledczy zarzucają mu popełnienie siedmiu przestępstw, na łączną kwotę około 250 tysięcy złotych.

SPRAWDŹ: Tragedia w Strzelcach Małych. Lekarze walczą o życie 10-letniego Patryka. Trwa zbiórka na leczenie chłopca [WIDEO, ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Tarnów. Na Wałowej staną parklety. Ma być jak w San Francisco

Luksusowe auto odzyskane, podejrzany 23-latek w kajdankach