Ratował innych, teraz sam potrzebuje pomocy. Strażak Bogdan walczy ze śmiertelną chorobą

i

Autor: Pomagam.pl Bogdan Gumulak walczy z nowotworem nerki. Zbiera pieniądze na leczenie w Szwajcarii.

Akcja charytatywna

Ratował innych, teraz sam potrzebuje pomocy. Strażak Bogdan walczy ze śmiertelną chorobą

2023-09-06 8:13

St. bryg. Bogdan Gumulak to jeden z twórców i byłych dowódców pierwszej w Polsce Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Mężczyzna wielokrotnie ratował życie innych ludzi, teraz sam potrzebuje pomocy. Strażak walczy z rakiem nerki, który dał przerzuty. Szansą dla chorego jest leczenie w szwajcarskiej klinice. Na ten cel trzeba jednak zebrać 250 tysięcy złotych.

Strażak Bogdan walczy ze złośliwym nowotworem nerki. Szansą jest leczenie w Szwajcarii

Nowotwór jasnokomórkowy nerki to choroba, z którą zmaga się st. bryg. Bogdan Gumulak. Mężczyzna jest strażakiem, twórcą prestiżowej jednostki niosącej pomoc w kraju i za granicą, podczas międzynarodowych misji. Niestety zdiagnozowany kilka lat temu rak nie daje za wygraną i pojawiły się przerzuty. Szansą na powrót do zdrowia jest leczenie w szwajcarskiej klinice Hirslanden. Polega ono na doborze ściśle spersonalizowanej terapii, dającej większe szanse na wygranie z chorobą.

Bogdan w 2019 roku zachorował na złośliwego raka - nowotwór jasnokomórkowy nerki. Przeszedł skomplikowane i wyniszczające dla organizmu leczenie chirurgiczne i farmakologiczne. Mimo heroicznej walki Bogdana i jego Bliskich, choroba nie odpuściła i pojawiły się przerzuty. Bogdan jest obecnie leczony w najbardziej zaawansowanym - z dostępnych w Polsce – programie lekowym leczenia raka nerki i chociaż ma wiele powikłań tego leczenia, nie odpuszcza walki. Niestety to już ostatnia z możliwości leczenia w Polsce, nasz system ochrony zdrowia nie jest w stanie zaoferować Bogdanowi więcej, dlatego podjęliśmy intensywne starania o rozpoczęcie leczenia w klinice w Szwajcarii, najnowocześniejszym na świecie ośrodku dla takich chorych jak Bogdan. Wstępne konsultacje, podjęte z  Kliniką Hirslanden w Zurychu wlały w nasze serca nadzieję na możliwość kontynuacji leczenia - piszą organizatorzy zbiórki, która jest prowadzona na portalu pomagam.pl.

W akcję pomocy dla Bogdana Gumulaka włączył się między innymi klub żużlowy Grupa Azoty Unia Tarnów. W sobotę, 9 września na stadionie przy ul. Zbylitowskiej w Tarnowie, w trakcie meczu z Texom Stalą Rzeszów prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz chorego strażaka. 

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Barcicach
Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?