Sanepid ZAMKNĄŁ kościół w Nowym Sączu! Podejrzenie koronawirusa

2020-05-10 18:45 AT
OGROMNY przyrost zakażonych! Już ponad sto przypadków koronawirusa w powiecie tarnowskim!
Autor: pixabay.com/kropekk_pl Ponad połowa nowych przypadków koronawirusa w województwie pochodzi z powiatu tarnowskiego

Ze względu na podejrzenie koronawirusa u jednego z księży sanepid zamknął kościół Ducha Świętego w Nowym Sączu, będący równocześnie sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Jezuita ojciec Józef Polak, proboszcz tej parafii tłumaczy, że kapłan, który może być nosicielem SARS-CoV-2 nie sprawował Mszy świętych z udziałem wiernych już od ponad miesiąca.

O decyzji sanepidu parafia poinformowała za pomocą mediów społecznościowych. Kościół ma być zamknięty do czasu otrzymania wyników badań księdza, który może być zakażony koronawirusem. Kapłan od ponad miesiąca nie odprawiał Mszy św., w której uczestniczyliby wierni.

- Decyzją Sanepidu kościół będzie zamknięty do otrzymania wyniku testu na koronawirusa, któremu został poddany jeden z naszych współbraci. Ksiądz ten, po odbytej operacji, nie sprawował Mszy Świętych z wiernymi w kościele już od ponad miesiąca. Wszystkie przyjęte intencje mszalne będą odprawiane jak zaplanowano, jednak bez udziału wiernych. Można w nich uczestniczyć przez transmisję internetową. Parafian i Gości Sanktuarium polecamy możnemu wstawiennictwu Matki Bożej Pocieszenia. W sprawach pilnych proszę o kontakt na nr 797 907 679 - napisał ojciec Józef Polak, proboszcz parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Znaleziono 3,5 letniego Kacperka. Na ciało natrafili przechodnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: