SKRAJNIE WYCHŁODZONY mężczyzna znaleziony przez policjantów z Bochni. SZOKUJĄCO niska temperatura ciała

2021-03-22 13:33
Tarnobrzeg. Wyziębiony i ranny mężczyzna odratowany przez policjantów
Autor: Ben Kerckx/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Skrajnie wychłodzonego mężczyznę znaleźli przy drodze krajowej nr 94 bocheńscy policjanci. Stan 64-latka był już tak zły, że mundurowi mieli problemy, by nawiązać z nim kontakt. Prawdopodobnie pomoc dla niego przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Medycy zmierzyli temperaturę ciała 64-latka. Wynik tego pomiaru był szokujący.

Skrajnie wychłodzony 64-latek znaleziony przy drodze

W sobotę (20 marca) około godz. 7.30 bocheńska policja dostała sygnał dotyczący potrzebującego pomocy mężczyzny, który znajdował się obok jednej z posesji przy drodze krajowej nr 94. Mężczyzna wyglądał na skrajnie wychłodzonego, a mundurowi mieli problem, żeby nawiązać z nim kontakt. Policjanci wezwali karetkę pogotowia ratunkowego, a do czasu jej przyjazdu zapewnili 64-latkowi ochronę przed chłodem. Okazało się, że mężczyzna jest w stanie ciężkiej hipotermii.

PRZECZYTAJ: Mama dwójki małych dzieci walczy z rakiem piersi. Jak można pomóc 42-letniej Monice z Czchowa?

Ratownicy medyczni zmierzyli mężczyźnie temperaturę. Wynik pomiaru był szokujący, temperatura ciała 64-latka wynosiła tylko 27,4 st. Celsjusza, czyli była o ponad dziewięć stopni niższa od typowej dla ludzkiego organizmu. Znaleziony przy drodze mężczyzna był krok od śmierci, prawdopodobnie udało się go uratować w ostatniej chwili. Przy tak niskiej temperaturze ciała stopniowo ustaje krążenie krwi, co prowadzi do zgonu. Policja apeluje, by w podobnych przypadkach reagować i błyskawicznie wzywać służby ratunkowe, zwłaszcza że za oknami panuje zimowa aura. W ten sposób można uratować czyjeś życie.

ZOBACZ: Józefa Szczurek-Żelazko przeszła na emeryturę. Pożegnała się z pracownikami szpitala w Brzesku

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa