Staruszka wyrzuciła przez okno reklamówkę z kosztownościami. 90-latka dała się podejść, jak dziecko

i

Autor: sabinevanerp/cc0/pixabay Seniorka padła ofiarą oszustwa metodą "na policjanta" / zdjęcie ilustracyjne.

Oszustwo w Tarnowie

Staruszka wyrzuciła przez okno reklamówkę z kosztownościami. 90-latka dała się podejść, jak dziecko

2023-01-19 15:03

90-letnia mieszkanka Tarnowa padła ofiarą bezwzględnych oszustów, którzy podszyli się pod policję. Wmówili oni starszej kobiecie, że na jej kosztowności czyhają rabusie, a jedynym sposobem na ocalenie dobytku jest oddanie go pod "ochronę". Niestety tarnowianka uległa manipulacji i wyrzuciła przez okno reklamówkę z cenną zawartością.

Oszustwo "na policjanta" w Tarnowie. Staruszka wyrzuciła kosztowności przez okno

Mimo, że do podobnych oszustw dochodziło już wielokrotnie, przestępcy ciągle wykorzystują łatwowierność starszych osób i starają się wzbogacić ich kosztem! Boleśnie przekonała się o tym 90-letnia tarnowianka, która uległa manipulacji i straciła kosztowności. Kobieta uwierzyła, że na jej majątek czyhają rabusie, a jedynym ratunkiem jest przekazanie dobytku oszustom podszywającym się pod policjantów. Jak podaje Radio ESKAseniorka na polecenie "mundurowych" wyrzuciła przez okno reklamówkę z biżuterią o szacunkowej wartości 30 tysięcy złotych. Kosztowności oczywiście zniknęły, a sprawców bezczelnego przestępstwa szuka teraz prawdziwa policja

Telefon stacjonarny zadzwonił. W słuchawce oczywiście głos „policjantów”, którzy przekazali informacje, że niedługo dojdzie do ataku na mieszkanie i kradzieży przedmiotów wartościowych. Jedynym rozwiązaniem jest spakowanie tych przedmiotów do koperty, reklamówki i wyrzucenie ich przez balkon. Niestety kobieta posłuchała oszustów, bo przecież to nie byli policjanci. Funkcjonariusze w ten sposób nie postępują – powiedział Radiu ESKA, asp. szt. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
34-latek wpadł w ręce policji. To on podłożył ładunek w Siecieborzycach!