Sylwester na rynku w Tarnowie. Miasto podjęło decyzję. Wielu będzie zawiedzionych

i

Autor: Gerd Altmann/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Miasto chce oszczędzać

Sylwester na rynku w Tarnowie. Miasto podjęło decyzję. Wielu będzie zawiedzionych

2022-12-08 9:34

W tym roku Tarnów nie zorganizuje zabawy sylwestrowej na rynku. W trakcie pandemii impreza nie mogła się odbyć ze względu na obostrzenia sanitarne, tym razem powód rezygnacji ze wspólnego witania Nowego Roku jest inny. Miejski samorząd ma pilniejsze wydatki i nie planuje wydawania pieniędzy na Sylwestra. Przed pandemią zabawa odbywała się w okrojonej formie.

Sylwester na Rynku w Tarnowie. Miasto podjęło decyzję

Wielu mieszkańców Tarnowa może być zawiedzionych taką decyzją, jednak miasto zdecydowało się, że w tym roku nie będzie zabawy sylwestrowej na rynku. Przed pandemią na głównym placu Tarnowa powitanie Nowego Roku odbywało się w okrojonej formie. Samorząd organizował wyłącznie muzykę z głośników oraz pokaz fajerwerków. Z koncertów zrezygnowano już wcześniej, tłumacząc się wysokimi kosztami oraz zbyt małym zainteresowaniem mieszkańców. Natomiast tarnowianie skarżyli się na nieatrakcyjny dobór artystów występujących na imprezie sylwestrowej, co obniżało frekwencję. W trakcie dwóch pandemicznych lat wydarzenie nie mogło się odbyć ze względu na obostrzenia sanitarne.

Miasto ma pilniejsze wydatki niż zabawa. Samorząd musi oszczędzać

W tym roku powodem rezygnacji z zabawy sylwestrowej są oszczędności. Radni nie uchwalili jeszcze budżetu na przyszły rok, ale nie jest tajemnicą, że będzie on mocno ograniczony. Powodem jest między innym spadek dochodów podatkowych, wynikający z uchwalonych przez sejm zmian dotyczących podatku PIT, ale również z gigantycznego wzrostu cen energii. Z imprezy sylwestrowej zrezygnowało wiele miast w Polsce, w tym Kraków.

Sonda
Jak zazwyczaj spędzasz sylwestra?
Napad na bank w Przemyślu