Szczepionka na koronawirusa w Tarnowie: Jak się zgłosić? Rejestracja, transport do punktów szczepień

Szczepionka na koronawirusa w Tarnowie: Jak się zgłosić? Rejestracja, transport do punktów szczepień
Autor: Katja Fuhlert/cc0/pixabay Od dzisiaj (15 stycznia) seniorzy 80+ mogą rejestrować się do szczepienia na koronawirusa.

Dzisiaj (15 stycznia) ruszyła rejestracja do programu szczepień przeciwko koronawirusowi dla seniorów, którzy ukończyli 80 rok życia. Za tydzień (22 stycznia) zarejestrować będą się mogły osoby, które skończyły 70 lat. W Tarnowie istnieje możliwość skorzystania z transportu do punktów szczepień zorganizowanego przez miasto. Przeczytaj, jak zarejestrować się do programu szczepień przeciwko koronawirusowi.

Ruszyła rejestracja seniorów do programu szczepień przeciwko koronawirusowi

Od piątku, 15 stycznia osoby w wieku 80 lat lub starsze mogą się rejestrować do programu szczepień przeciwko koronawirusowi. Za tydzień taką możliwość dostaną osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne. Zarejestrować można się na trzy sposoby: 

  • Rejestracja za pomocą infolinii

Rejestracja odbywa się pod numerem 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  • Rejestracja elektroniczna

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Rejestracja odbywa się za pomocą strony internetowej pacjent.gov.pl. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne powiadomienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  • Kontakt z punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim bezpośrednio. W Tarnowie szczepieniami przeciwko koronawirusowi zajmuje się dziesięć placówek. 

PRZECZYTAJ: Święcenia biskupie Artura Ważnego. Znamy datę i miejsce uroczystości

Również od dzisiaj osoby w wieku 18-69 mogą zgłaszać swoją chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Zgłoszenie nie jest jednak równoznaczne z rejestracją! Osoby zgłoszone zostaną powiadomione mailowo o terminie, w którym szczepienie będzie dla nich dostępne. Termin zależy od wieku chętnego, lub wykonywanej przez niego profesji. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą TEJ strony internetowej. 

Mieszkańcy Tarnowa mogą skorzystać z informacji dotyczącej szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień dla osób w podeszłym wieku, jak i z niepełnosprawnością za pośrednictwem telefonów kontaktowych udostępnionych przez Urząd Miasta Tarnowa. Koordynatorem organizacji szczepień przeciwko Covid-19 oraz transportu dotyczącego dowozu mieszkańców niepełnosprawnych i w podeszłym wieku na terenie miasta Tarnowa jest Wiesław Izworski, Główny Specjalista w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Miasta Tarnowa – kontakt telefoniczny 14 68 82 835. Informacji udzielać będą również pracownicy wydziału zdrowia: Bożena Kozioł (14 68 82 855), Monika Budzyn–Rybka (14 68 82 460) i Anna Witkowska-Kudroń (14 68 82 833). Telefony informacyjne działać będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 do 15.30.

ZOBACZ: Mokrzyska. WYPADEK na autostradzie A4. W kraksie brało udział sześć samochodów [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ulepił najwyższego bałwana w Polsce