Tarnów. Arena "Jaskółka" nadal stoi pusta. Prezydent Ciepiela chce zmienić jej funkcję

2021-03-30 7:25
Arena Jaskółka Tarnów
Autor: Tomasz Piszczek Na razie nie ma potrzeby uruchamiania tam szpitala tymczasowego

Arena "Jaskółka" Tarnów jest gotowa na przyjęcie pacjentów zakażonych koronawirusem, jednak nadal stoi pusta. Jej uruchomienie zależy od decyzji wojewody małopolskiego, która uznał, że obiekt dopiero w ostateczności będzie służył jako szpital tymczasowy. Wobec tego prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zaproponował, by w "Jaskółce" uruchomić punkt masowych szczepień.

Arena "Jaskółka" Tarnów zmieni swoją funkcję?

Decyzja o przeznaczeniu Areny "Jaskółka" Tarnów na covidowy szpital tymczasowy zapadła już w listopadzie. Koszt przebudowy wziął na siebie państwowy bank PKO BP, a zapewnieniem opieki medycznej dla pacjentów ma się zająć nowy szpital w Tarnowie, który już kilka miesięcy temu uruchomił rekrutację personelu. Tymczasem wojewoda małopolski w dalszym ciągu nie podjął decyzji o uruchomieniu tymczasowej lecznicy w "Jaskółce", a co więcej zapowiedział, że powstanie ona w razie konieczności dopiero w trzecim rzucieObiekt nadal stoi pusty, choć jest gotowy na przyjęcie osób zakażonych koronawirusem. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zaproponował, by w "Jaskółce" stworzyć punkt szczepień. Według włodarza miasta hala idealnie się do tego nadaje, ponieważ dysponuje dużą powierzchnią, zapewniającą możliwość zachowania dystansu społecznego, potężnym parkingiem i odpowiednim zapleczem sanitarnym.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Nowy rozkład jazdy autobusów. Co się zmieniło? Koronawirus przebudował wszystko

- Arena Jaskółka Tarnów gotowa do szybkiego przekształcenia w szpital tymczasowy. Jeśli to nie nastąpi, to można - a wg mnie należy - uruchomić w tym miejscu punkt szczepień populacyjnych. Idealna infrastruktura: potężny parking, zaplecze sanitarne, duża powierzchnia zapewniająca odpowiedni dystans społeczny. Ilość szczepionek będzie przyrastać z tygodnia na tydzień. To miejsce jest wręcz idealne do przeprowadzenia akcji szczepień na dużą skalę - napisał na FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

ZOBACZ: Krasne Potockie. Drugie ognisko ptasiej grypy w Małopolsce! Zakażone zwierzęta zostały zagazowane [ZDJĘCIA]

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania