Tarnów. Jest nowy szef MPK. Jerzego Wiatra zastąpi kobieta

Autobus Tarnów
Autor: Łukasz Grygiel

Tarnowski magistrat poinformował, że rada nadzorcza wybrała nowego prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Miejsce Jerzego Wiatra, który 1 lutego złożył rezygnację z pełnionej funkcji zajmie Anna Reising. Nowa prezes ma 49 lat, pochodzi z Tarnobrzega, ukończyła Liceum Ekonomiczne w Sandomierzu i studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej–Curie. Od września 2017 roku była główną księgową i dyrektor finansową MPK Tarnów.

Anna Reising nowym prezesem MPK

Rzecznik tarnowskiego magistratu Ireneusz Kutrzuba poinformował, że rada nadzorcza wybrała nowego prezesa MPK. Od 27 lutego tę funkcję obejmie Anna Reising, dotychczasowa dyrektor finansowa i główna księgowa spółki. Nowa prezes ma 49 lat, pochodzi z Tarnobrzega, ukończyła Liceum Ekonomiczne w Sandomierzu i studia magisterskie na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej–Curie. W przeszłości Anna Reising pracowała w Zakładzie Remontowym Urządzeń Gazowniczych, gdzie kierowała działem finansowo-księgowym, później była członkinią zarządu i dyrektorem ds. ekonomiczno–finansowych firmy. Kolejnym miejscem jej pracy była spółka PGNIG Technologie S.A. (spółka przejęła Zakład Remontowy Urządzeń Gazowniczych oraz trzy inne spółki z grupy kapitałowej). Funkcję prezesa MPK będzie pełnić przez trzyletnią kadencję.

PRZECZYTAJ: Nie miał maseczki, a sąd w Tarnowie go uniewinnił. Zdecydował jeden szczegół

Jerzy Wiatr rezygnację z zajmowanego stanowiska złożył 1 lutego. Spółką kierował od 2007 roku. Jego rezygnacja była związana z innymi planami zawodowymi. Jerzy Wiatr wygrał konkurs na stanowisko wiceprezesa spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, w związku z tym postanowił przenieść się wraz z rodziną na drugi koniec Polski.

ZOBACZ: Przewodnik po cerkwi św. Jakuba w Powroźniku UDERZONY przez turystę. ZADZIWIAJĄCY powód

Wypadek śmigłowca w Studzienicach koło Pszczyny