Tarnów: Jest szansa na wspólną komunikację z gminami. Rozmowy są zaawansowane

i

Autor: Andrzej Otrębski/CC BY-SA 4.0 /wikipedia Autobus miejski w Tarnowie.

Tarnów: Jest szansa na wspólną komunikację z gminami. "Rozmowy są zaawansowane"

2022-06-30 9:57

Jest szansa na ponowną integrację tarnowskiej komunikacji miejskiej z ościennymi gminami. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zdradził, że rozmowy w tej sprawie z wójtami gmin: Tarnów, Lisia Góra i Pleśna są "zaawansowane i jest bardzo prawdopodobne zawarcie porozumień o współpracy". Obowiązujące przez wiele lat komunikacyjne porozumienie Tarnowa z gminami nie funkcjonuje od 1 stycznia 2021 roku.

Tarnów: Jest szansa na wspólną komunikację z gminami. "Rozmowy są zaawansowane"

Na początku zeszłego roku nastąpił burzliwy rozwód tarnowskiej komunikacji miejskiej z ościennymi gminamiObowiązujące przez wiele lat porozumienie komunikacyjne zostało zakończone, dlatego pojazdy tarnowskiego MPK przestały wyjeżdżać poza granice miasta. Gminy postanowiły nawiązać współpracę z przewoźnikami prywatnymi, mającymi zapewnić transport mieszkańcom podtarnowskich miejscowości. Nowe rozwiązanie nie do końca się sprawdziło. Klienci gminnej komunikacji narzekali na wysokie ceny biletów oraz niższy standard pojazdów, w porównaniu do taboru tarnowskiego MPK. Z kolei władze Tarnowa zwracały uwagę, że brak "zlecenia" na obsługę linii podmiejskich osłabia spółkę MPK, a autobusy gminnej komunikacji są mniej ekologiczne od miejskich, przez co w Tarnowie wzrasta zanieczyszczenie spalinami.

Wygląda jednak na to, że jest szansa na nawiązanie ponownego porozumienia komunikacyjnego pomiędzy Tarnowem a ościennymi gminami. W mediach społecznościowych prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zdradził, że rozmowy w tej sprawie są  "zaawansowane i jest bardzo prawdopodobne zawarcie porozumień o współpracy". Negocjacje toczą się pomiędzy samorządowymi władzami miasta oraz wójtami gmin: Tarnów, Lisia Góra i Pleśna. Ewentualny termin ponownego nawiązania współpracy nie został jednak wskazany.

PRZECZYTAJ: 47-latek dostał cios nożem prosto w serce. Szokujące, kto go zaatakował

- Rozmowy, które prowadzę z wójtami Gminy Tarnów, Lisia Góra i Pleśna są zaawansowane i jest bardzo prawdopodobne zawarcie porozumień o współpracy. Niezależnie od komunikacji publicznej rozmawiamy także o możliwości wspólnej gospodarki odpadami. Na 12 lipca GDOŚ zapowiedziała wydanie decyzji środowiskowej na budowę zakładu termicznego przetwarzania odpadów dla MOEC. Od dawna twierdzę, że najkorzystniejsze dla mieszkańców jest zgodne połączenie gmin. Współpraca w wymienionych obszarach jest dobrym wstępem do pełnej integracji - napisał na FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

ZOBACZ: Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie nie jest pomnikiem? Zaskakujący zwrot akcji

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Właściciel agresywnego psa dostał wyrok