Siatkówka, mistrzostwa Europy, siatkarze, brązowy medal, reprezentacja

i

Autor: CEV Polscy siatkarze, brązowi medaliści mistrzostw Europy 2019

Tarnów ma szansę na organizację Mistrzostw Europy w siatkówce, a hala dalej niegotowa

2019-10-11 8:38

Wilfredo Leon, Michał Kubiak i Fabian Drzyzga zagrają w Tarnowie? Jest to możliwe, ponieważ Polska ma szansę zostać organizatorem Mistrzostw Europy siatkarzy w 2021 roku. Najpierw trzeba, jednak skończyć przebudowę Areny Jaskółki Tarnów, która ciągle się opóźnia.

O możliwości dołączenia Polski do grona gospodarzy kolejnego europejskiego czempionatu, poinformowali przedstawiciele władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podczas spotkania z premierem Morawieckim. Turniej, podobnie jak tegoroczny ma zostać podzielony między cztery państwa. W 2021 roku najlepsi siatkarze Starego Kontynentu przyjadą do: Czech, Finlandii, Estonii i prawdopodobnie Polski. Z kolei wśród miast-organizatorów europoseł PiS oraz wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki wymienił: Kraków, Katowice, Gdańsk i Tarnów.

Tarnowski obiekt, jednak ciągle nie może doczekać się otwarcia. Co więcej, na jaw wychodzą kolejne usterki. Po problemach z dachem, które opóźniły zakończenie inwestycji o rok, ostatnio miejscy urzędnicy dopatrzyli się błędów przy położeniu podłóg. Według Rafała Nakielnego, dyrektora Wydziału Infrastruktury posadzka jest tak krzywa, że nadaje się do skucia. Dodatkowo na parkiecie występują liczne przebarwienia. W tym momencie nikt nie potrafi określić terminu ukończenia przebudowy mościckiej Areny.