Tarnów. Na Mszę św. można przyjść z psem i kotem! Jedyna taka okazja w roku

Tarnów. Na Mszę św. można przyjść z psem i kotem! Jedyna taka okazja w roku
Autor: DentArt/CC BY 3.0/wikipedia Ojcowie bernardyni zapraszają na Mszę św. wiernych oraz ich pupili.

Na Mszę św. ze swoim pupilem? Raz w roku jest taka możliwość! Z okazji uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu, tarnowscy bernardyni zapraszają wiernych na specjalną liturgię, po której nastąpi błogosławieństwo ludzi i zwierząt. Jest ona zaplanowana w niedzielę, 11 października o godz. 15.00 na klasztornym dziedzińcu przy ulicy Bernardyńskiej w Tarnowie.

Miłośnicy zwierząt będą mogli pojawić się na Mszy św. ze swoimi pupilami. Taką możliwość przygotowali ojcowie bernardyni z Tarnowa, którzy w uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu odprawią liturgię połączoną z błogosławieństwem ludzi i zwierząt. Mszę zaplanowano na klasztornym dziedzińcu w niedzielę, 11 października o godz. 15.00. Żyjący na przełomie XII oraz XIII wieku diakon i założyciel trzech zakonów w 1979 roku został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II patronem ekologów i ekologii.

- W niedzielę 11 października o godz. 15.00 na dziedzińcu klasztornym, zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Franciszka połączona z błogosławieństwem ludzi i zwierząt. Zachęcamy by przyprowadzić ze sobą swoje zwierzątka - przekazali w ogłoszeniach parafialnych ojcowie bernardyni z Tarnowa.

Od lat bernardyni są w Tarnowie znani z przygotowywania żywych szopek bożonarodzeniowych, które można odwiedzać w przyklasztornym ogrodzie. Ostatnio w specjalnie stworzonych zagrodach tarnowianie spotkali między innymi: kucyki, osiołki, kozy, barany, czy alpaki. Zdjęcia z bernardyńskiej żywej szopki bożonarodzeniowej znajdują się poniżej.

Łucznicy opanowali górę św. Marcina w Tarnowie