Tarnów. Nowy szef klubu radnych PiS w radzie miejskiej. Kto zastąpił Ryszarda Pagacza?

2020-12-30 12:45
Tarnów. Nowy szef klubu radnych PiS w radzie miejskiej. Kto zastąpił Ryszarda Pagacza?
Autor: Adrian Teliszewski, UMT Tarnów Nowy szefem klubu PiS w tarnowskiej radzie miejskiej został Mirosław Biedroń.

Klub radnych PiS w tarnowskiej radzie miejskiej ma nowego szefa. Ryszarda Pagacza, który został wicewojewodą małopolskim i w związku z tym złożył mandat radnego zastąpił Mirosław Biedroń. Nowy przewodniczący, podobnie jak poprzedni reprezentuje trzeci okręg wyborczy (Piaskówka, Klikowa, Starówka, Krzyż). W wyborach samorządowych startował z ostatniego miejsca na liście PiS i zdobył 625 głosów.

Mirosław Biedroń nowym szefem klubu PiS

Przewodniczący rady miejskiej w Tarnowie Jakub Kwaśny poinformował podczas dzisiejszej (30 grudnia) sesji, że nowym szefem klub PiS został Mirosław Biedroń. Zastąpił on Ryszarda Pagacza, który musiał zrezygnować z mandatu radnego po objęciu funkcji wicewojewody małopolskiego. Mirosław Biedroń, podobnie jak Ryszard Pagacz reprezentuje okręg wyborczy nr 3 (Piaskówka, Klikowa, Krzyż, Starówka). Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku, startując z ostatniego miejsca na liście PiS otrzymał 625 głosów. Klub radnych PiS jest najliczniejszym klubem w tarnowskiej radzie miejskiej i liczy jedenastu członków.

ZOBACZ: Tarnów w czołówce najlepszych miast do odwiedzenia po pandemii! Za co został wyróżniony?

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej urzędu miasta, Mirosław Biedroń jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Studiował na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, jest magistrem ekonomii. Przez kilkanaście lat był dziennikarzem radiowym, potem zajmował się promocją i marketingiem. Realizował projekty prozdrowotne, edukacyjne. Od 2016 roku był przewodniczącym rady osiedla Piaskówka. W latach 2016-2018 koordynował cztery Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej w Tarnowie. Jest za otwarciem miasta na firmy innowacyjne z zakresu bezpieczeństwa, telemedycyny, edukacji, usług dla rodzin, seniorów. Działał na rzecz utworzenia na osiedlach Stref Aktywności Mieszkańców i Centrów Senioralnych. Jego celami są: dalszy rozwój Parku Piaskówka, likwidacja barier architektonicznych i budowa ścieżek rowerowych. Chce nadal walczyć ze smogiem i promować prawidłowe palenie w piecach. Uważa, że ożywienie Starówki jest możliwe m.in. dzięki stałym kiermaszom, akcjom promocyjnym i pracy Menadżera Osiedla. Chciałby, aby przy tarnowskich szkołach powstały ogródki owocowo-warzywne, a dzieci uczyły się zdrowego gotowania. Ma żonę Ewę i dwoje dzieci.

Przeczytaj też: Dramat Mateusza zaczął się w Wigilię. Ma złamany kręgosłup. Od wypadku nie widział swoich bliskich

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Najzabawniejsze momenty Expressu Biedrzyckiej - Znikający Budka, krzesło Kowala i "poseł Grzesiowski"