Szerszenie zaatakowały pielgrzymów

i

Autor: pixabay.com

Owady zaatakowały pielgrzymów!

Tropie: Szerszenie zaatakowały pielgrzymów koło sanktuarium. Poszkodowanych osiem osób

2022-09-11 20:18

Atak szerszeniu na pielgrzymów w Tropiu. Do zdarzenia doszło w niedzielę (11 września). Owady użądliły osiem osób, w tym 4-letnie dziecko. Trafiły one do szpitala. Grupa pielgrzymów odbywała drogę krzyżową. Okazało się, że gniazdo szerszeni znajdowało się w jednej z drewnianych stacji.

Szokujące chwile w okolicy sanktuarium w miejscowości Tropie (pow. nowosądecki). W niedzielę (11 września) grupa pielgrzymów wybrała się, by odbyć drogę krzyżową. Przy jednej z drewnianych stacji znajdowało się gniazdo szerszeni. Według informacji przekazanych przez strażaków w lesie doszło do użądlenia ośmiu osób, w tym 4-letniego dziecka. Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z pobliskich jednostek OSP z Rożnowa, Gródka nad Dunajcem i Przydonicy, jednostka z komendy w Nowym Sączu, a także załoga karetki pogotowia, która udzieliła pomocy dwóm osobom - 62-letniej kobiecie oraz 70-letniemu mężczyźnie uskarżającym się na dolegliwości. Dwie najbardziej pożądlone osoby oraz dziecko zostały zabrane na dodatkowe badania do szpitala. Pozostałe osoby zostały na miejscu.

Czytaj również: Byk zmasakrował 44-latka w stajni! Koszmar pod Leżajskiem

Osy zabiły strażaka Marcina

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielili pomocy w transporcie do karetki dwóch najbardziej poszkodowanych osób oraz usunęli stwarzające zagrożenie gniazdo szerszeni, które znajdowało się w drewnianej stacji drogi krzyżowej. Elementy rozebranej stacji przekazano proboszczowi sanktuarium.

Czytaj również: Pies ugryzł dziewczynkę w twarz!

Sonda
Czy boisz się os, pszczół, szerszeni?