Tuchów. Koronawirus w Urzędzie Miejskim! ZAKAŻONA kasjerka

Tuchów ratusz
Autor: Łukasz Grygiel Mieszkańcy Tuchowa boją się o swoje zdrowie, Zakażonych koronawirusem przybywa

W Urzędzie Miejskim w Tuchowie potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Infekcji uległa jedna z kasjerek. Kobieta ostatni raz była w pracy 8 października, od tego czasu przebywa w izolacji. Urząd działa w ograniczonym zakresie, do dyspozycji klientów pozostaje tylko jedno okienko. Burmistrz Magdalena Marszałek zaapelowała do mieszkańców o załatwianie spraw w sposób zdalny.

U kasjerki pracującej w Urzędzie Miejskim w Tuchowie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta po raz ostatni była w pracy 8 października, następnie po wystąpieniu u niej objawów infekcji przebywała w izolacji domowej. W urzędzie działa tylko jedno okienko, przy którym klienci mogą załatwiać swoje sprawy po wcześniejszym umówieniu wizyty. Kasa będzie nieczynna do momentu uzgodnienia dalszego postępowania ze służbami sanitarnymi. Burmistrz Magdalena Marszałek zaapelowała do mieszkańców, by korzystali z możliwości zdalnego kontaktu z pracownikami UM w Tuchowie.

- Otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu w kierunku COVID-19 kasjerki pracującej w Urzędzie Miejskim w Tuchowie. Pani kasjerka ostatni raz była w pracy 8 października 2020 roku i od dnia następnego przebywała w izolacji domowej (dzień w którym wystąpiły pierwsze objawy choroby), w oczekiwaniu na test, a następnie wynik. W związku z tym Urząd Miejski w Tuchowie nadal pozostaje w zamknięciu i z obsługą klientów ograniczoną do jednego okienka, kasa urzędu będzie nieczynna do momentu uzgodnienia dalszego postępowania ze służbami sanitarnymi. Zachęcam mieszkańców Tuchowa do załatwiania większości spraw w urzędzie w najbliższym czasie drogą telefoniczną i elektronicznie. O dalszych krokach będziemy Państwa informować na bieżąco. Gorąco apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - poinformowała Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Siedliska: Pogrzeb Haliny i jej syna Karola