Gorlice. Kościół Zdrowego Ciała zaprasza na fitness! Siłownia zostanie kościołem? Wszystko przez koronawirusa!

Gorlice. Kościół Zdrowego Ciała zaprasza na fitness! Siłownia zostanie kościołem? Wszystko przez koronawirusa!
Autor: Pexels/cc0/pixabay Siłownia z Gorlic znalazła sposób na obejście koronawirusowych obostrzeń.

Siłownia z Gorlic znalazła niecodzienny sposób na swoje funkcjonowanie w czerwonej strefie! Właściciele chcą, by w ramach zajęć fitness odbywały się zgromadzenia nowo powołanego Kościoła Zdrowego Ciała, a trenerzy wcielili się w role kapłanów. Być może jednak nowe wytyczne Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu sprawią, że zakładanie nowego związku religijnego okaże się niepotrzebne.

W czwartek, 15 października Gorlice, tak jak większość małopolskich powiatów znalazły się w czerwonej strefie. W związku z tą decyzją od soboty, 17 października wszystkie siłownie działające na terenach zaklasyfikowanych do czerwonej strefy powinny zawiesić swoją działalność. Jako że całkowity zakaz działalności nie dotyczy zgromadzeń religijnych, obowiązuje na nich tylko limit uczestników (1 osoba na siedem metrów kwadratowych powierzchni obiektu sakralnego), jedna z gorlickich siłowni postanowiła stać się... kościołem. Właściciele klubu zapowiedzieli powołanie nowego związku religijnego: Kościoła Zdrowego Ciała, w którym kapłanami będą trenerzy, w wiernymi ćwiczący. Właściciele tłumaczą, że dla nich to jedyny sposób na przetrwanie.

- Skoro nie mogą funkcjonować siłownie - w miejsce naszej od Poniedziałku otwieramy SKLEP Kuźnia Sylwetek ze sprzętem do ćwiczeń - nasze PKD to również 4764Z, więc możemy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny. Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od Poniedziałku ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Godziny zajęć fitness zostają przebranżowione na zgromadzenia. Będą one w godzinach zajęć fitness. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecona Karolina i Czcigodny Sławek zapraszają od Poniedziałku na wyjątkowe wydarzenia religijne. Wszystko zgodnie z prawem. Większość z Was te słowa będą bawiły. Wczoraj, jak dowiedzieliśmy się o planach rządu, nikt z nas nie chciał jednak w to uwierzyć... Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?! My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru! - tłumaczą swoją decyzję właściciele siłowni Kuźnia Sylwetek w Gorlicach

Być może jednak uda się uniknąć realizacji zaskakującego pomysłu. Po licznych interwencjach środowiska sportowego, ministerstwo kultury, dziedzictwa narodowego i sportu zdecydowało się nieco złagodzić obostrzenia dotyczące zawieszenia działalności basenów i siłowni w czerwonych strefach. Ostatecznie będą mogły z nich korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Siedliska: Pogrzeb Haliny i jej syna Karola