Władysław Kosiniak-Kamysz z wizytą w Tarnowie! Gdzie i kiedy spotkasz kandydata na prezydenta?

2020-06-06 6:00 AT
Kosiniak Kamysz: Przeproś za słowa o Morawieckim
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę (6 czerwca) przyjedzie do Tarnowa

W sobotę, 6 czerwca Władysław Kosiniak-Kamysz spotka się z mieszkańcami Tarnowa. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego od 2015 roku sprawuje mandat posła właśnie z okręgu tarnowskiego, ale tym razem pod górę św. Marcina przyjeżdża jako kandydat na urząd głowy państwa. W marcu tego roku, polityk proponował utworzenie w każdym z byłych miast wojewódzkich filii Kancelarii Prezydenta RP.

Spis treści

  1. Konwencja wyborcza Władysława Kosiniaka-Kamysza w Tarnowie
  2. Kim jest Władysław Kosiniak-Kamysz?

Konwencja wyborcza Władysława Kosiniaka-Kamysza w Tarnowie

Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę, 6 czerwca przyjedzie do Tarnowa. W Amfiteatrze Letnim o godz. 12.00 zaplanowana jest konwencja wyborcza kandydata do urzędu prezydenta Polski. Na facebookowym profilu lidera PSL-u ma być prowadzona transmisja z tego wydarzenia. 

Wybór Tarnowa na miejsce konwencji wyborczej nie jest przypadkowy. Z pobliskich Wierzchosławic pochodził Wincenty Witos, trzykrotny premier Polski oraz wieloletni lider ruchu ludowego. Podczas swojej kampanii Władysław Kosiniak-Kamysz próbował już zdobywać poparcie mieszkańców małych i średnich miast. W marcu tego roku, polityk proponował utworzenie w każdym z byłych miast wojewódzkich filii Kancelarii Prezydenta RP.

Kim jest Władysław Kosiniak-Kamysz?

Władysław Kosiniak-Kamysz urodził się 10 sierpnia 1981 roku w Krakowie, choć jego rodzina pochodzi z Powiśla Dąbrowskiego. Z wykształcenia jest lekarzem. W 2006 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, natomiast w 2010 roku na tej samej uczelni uzyskał stopień naukowy doktora. 

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego drugą kadencję sprawuje mandat posła z okręgu tarnowskiego. Po raz pierwszy zasiadł w ławach warszawskiego gmachu przy ulicy Wiejskiej po poprzednich wyborach parlamentarnych. Poparło go wówczas 12 171 głosujących. Swój wynik znacznie poprawił w 2019 roku, gdy zdobył zaufanie 33 784 wyborców, co było drugim wynikiem w okręgu tarnowskim.

W latach 2011-15 Władysław Kosiniak-Kamysz pełnił funkcję ministra pracy i polityki społecznej. Od 7 listopada 2015 roku stoi na czele PSL-u, natomiast w grudniu 2019 roku zadeklarował, że będzie się ubiegał o urząd prezydenta RP.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Marek Migalski: Kaczyński nie panuje nad traumami [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.