J Jabłoński

i

Autor: profil FB Jacka Jabłońskiego

Wybory 2019: Jacek Jabłoński nadzieją tarnowskiej Lewicy na zdobycie mandatu

2019-10-10 14:50

Tarnowska Lewica w najbliższych wyborach parlamentarnych postawiła na nową twarz. Pierwsze miejsce na jej liście wyborczej zajmuje Jacek Jabłoński, który o miejsce w polskim parlamencie jeszcze nigdy się nie starał. Czy to szansa na przełamanie trwającej już kilkanaście lat, złej passy Lewicy w okręgu nr 15?

Jacek Jabłoński ma 51 lat i jest absolwentem handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wykształcenie wzbogacił podczas studiów we francuskim Dijon. Zajmuje się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w branży HR. Zna biegle cztery języki obce. Wcześniej pracował w wielu międzynarodowych przedsiębiorstwach. Polityczne szlify zbierał podczas tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wówczas starał się o mandat eurodeputowanego z ramienia Wiosny Roberta Biedronia.

Jacek Jabłoński w swojej kampanii duży nacisk położył na kwestie wiarygodności i przejrzystości w polityce. Obiecał między innymi, że po tym jak zasiądzie w gmachu przy ulicy Wiejskiej, będzie na bieżąco ujawniał wszystkie swoje wydatki związane ze sprawowaniem mandatu. Najpierw jednak musi przełamać fatum, które ciąży nad Lewicą w okręgu tarnowskim. Po raz ostatni tarnowscy przedstawiciele tej strony politycznego sporu zostali wydelegowani do Sejmu podczas wyborów w 2001 roku.