51-latek wiózł śmierć. Znakomita postawa pary z Jajkowa

2021-11-25 11:09
Widok pijanego kierowcy
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons 51-latek wiózł śmierć. Znakomita postawa pary z Jajkowa / Zdjęcie ilustracyjne

Jajkowo koło Brodnicy. Kiedy dwoje spacerowiczów zauważyło zataczającego się kierowcę, zareagowali natychmiast. - Może właśnie dzięki właściwej postawie obywatelskiej przypadkowych przechodniów pijany kierowca nie doprowadził do nieszczęścia - zaznacza asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy.

Jajkowo. 51-latek wiózł śmierć. Znakomita postawa spacerowiczów

Policjanci z biura prasowego KPP w Brodnicy nie mogą się nachwalić dwójki spacerowiczów, którzy wykazali się odpowiedzialną postawą. Para pomogła w walce z pijanymi kierowcami. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy świadkowie zauważyli wysiadającego z opla zafiry, który zatrzymał się przy jednym ze sklepów w Jajkowie i chwiejnym krokiem podążył na zakupy. - Para zabrała mężczyźnie kluczyki i powiadomiła policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojawili się na miejscu zbadali stan trzeźwości kierującego oplem. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 51-latka i przetransportowali do brodnickiej komendy - informuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy KPP Brodnica.

Czytaj też: 33-latek z Torunia zrobił to w sklepie. Usłyszał 12 zarzutów

- Mieszkaniec powiatu brodnickiego już stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na szczęście świadkowie nie pozostali obojętni i we właściwy sposób zareagowali. Należą się im podziękowania za postawę godną naśladowania.  Może właśnie dzięki ich interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze - podkreśla oficer prasowa z Brodnicy.

Nasza redakcja po raz kolejny apeluje do wszystkich czytelników. Pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijany kierowca ukraińskiego busa jechał pod prąd na autostradzie i spowodowała wypadek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE