Absurdalna kradzież w Kruszwicy. 5 lat więzienia za... krzesło?

2021-08-04 8:06
Krzesło w kącie
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Absurdalna kradzież w Kruszwicy. 5 lat więzienia za... krzesło? / Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Kruszwicy zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy, który ukradł... krzesło! Może za to trafić do więzienia nawet na 5 lat. Sprawca przyznał, że złym doradcą był alkohol. - Może wracając do domu w takim stanie chciał raz po raz odpocząć? - zastanawia się oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Absurdalna kradzież w Kruszwicy. 5 lat więzienia za... krzesło?

Jak podaje biuro prasowe KPP w Inowrocławiu - w ostatnich dniach policjanci z kruszwickiego komisariatu zostali powiadomieni o kradzieży krzesła stojącego na zewnątrz w rejonie stacji paliw. Mienie zostało wycenione na 550 zł. - Sprawą zajęli się dzielnicowi, którzy starają się dobrze znać lokalne środowisko i mieszkańców. Policjanci zebrali informacje na temat osób, które przebywały ostatnio w tym rejonie. Podejrzenie padło na miejscowego. Dzielnicowi ustalili bowiem, że za kradzieżą może stać 28-letni mieszkaniec Kruszwicy - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji. Stróże prawa szybko "namierzyli" gagatka.

Czytaj też: Nietypowa kradzież w Toruniu. Nie zgadniesz, co padło ich łupem

- Przed jego drzwiami dzielnicowi napotkali krzesło, właśnie to które zginęło ze stacji. Mężczyzna był w domu i tłumaczył, że minioną noc pił sporo alkoholu i zupełnie nie wie czemu je ukradł. Może wracając do domu w takim stanie chciał raz po raz odpocząć? - zastanawia się asp. szt. Drobniecka.

Teraz za tę absurdalną kradzież mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia. O jego losie zdecyduje sąd.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Ukradł markowy aparat. Szuka go policja z Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE