Autokar z dziećmi wypadł z drogi! Fatalny wypadek w Wytrębowicach [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2021-09-20 11:01
Autobus wypadł z drogi! Fatalny wypadek w Wytrębowicach [ZDJĘCIA]
Autor: KM PSP Toruń

Groźny wypadek na terenie powiatu toruńskiego! Dziś (20 września) w miejscowości Wytrębowice doszło do zdarzenia z udziałem autokaru. Jak udało się nam ustalić, w pojeździe znajdowało się 31 dzieci i 6 osób dorosłych! Wiadomo, że czworo opiekunów odniosło obrażenia.

Aktualizacja: godz. 12:40

Do szpitali na obserwacje zabranych zostało 31 dzieci w wieku przedszkolnym. - Autokar przewoził grupę dzieci w wieku przedszkolnym z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie. Na drodze gminnej pomiędzy Wytrębowicami a Kowrozem wypadł z drogi. Najpierw jechał kawałek poboczem pola, a później wpadł do rowu - przekazał PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

Zobacz: Koszmarny wypadek autobusu w powiecie toruńskim. Mamy ZDJĘCIA

Cztery osoby dorosłe - opiekunowie dzieci - są ranne. Mają obrażenia nóg, które nie zagrażają życiu. Jedna z tych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR z podejrzeniem złamania kości udowej. Kpt. Baniecki poinformował, że 31 dzieci nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu, ale profilaktycznie wszystkie są transportowane do szpitali. Tam zostaną przebadane.

Na miejscu trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratora. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nie uczestniczył w nim inny pojazd.

Autobus z dziećmi wypadł z drogi! Fatalny wypadek w Wytrębowicach

Koszmarny wypadek w miejscowości Wytrębowice w powiecie toruńskim. Dziś (20 września) o godzinie 10:13 doszło do wypadku autobusu, przewożącego dzieci. - Łącznie w pojeździe znajdowało się 31 dzieci i 6 osób dorosłych, w tym kierowca. W wyniku zdarzenia czworo opiekunów odniosło obrażenia kończyn dolnych. Na miejscu jest wciąż 7 zespołów ratownictwa medycznego, które po kolei oceniają stan zdrowia dzieci. Na razie nie mamy informacji, aby któreś z nich wymagało hospitalizacji, jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna - mówi nam oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, kpt. Przemysław Baniecki.

Mamy zdjęcia z wypadku! Aby je zobaczyć, KLIKNIJ w poniższą galerię!

Zobacz: Brodnica: Szokujące zachowanie młodej matki. Naraziła własne dzieci

Jak dodaje Baniecki, na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Wiadomo, że autobus nie zderzył się z żadnym innym pojazdem. Sprawę bada policja.

Wybuch domu w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE