Autobusy z Torunia trafiły na Ukrainę. Wraz z nimi potrzebne dary [Zdjęcia]

i

Autor: MZK w Toruniu Autobusy z Torunia trafiły na Ukrainę. Wraz z nimi potrzebne dary

Toruń podarował autobusy Łuckowi

Autobusy z Torunia trafiły na Ukrainę. Wraz z nimi potrzebne dary [ZDJĘCIA]

2022-09-14 17:49

Pięć autobusów, które Miasto Toruń podarowało partnerskiemu miastu Łuck, jest już w Ukrainie. W środę (14.09.2022 r.) o godzinie 12.00 ostatni jelcz przejechał granicę. - Teraz autobusy podążają do Łucka, a nasi koledzy, kierowcy toruńskiego MZK, wracają do domu - przekazuje Sylwia Derengowska, rzeczniczka MZK w Toruniu.

Toruń przekazał autobusy miastu partnerskiemu Łuck

W autobusach, które w środę (14.09.2022 r.) trafiły na Ukrainę znalazły się części zamienne przydatne w eksploatacji oraz pomoc rzeczowa, zakupiona na podstawie listy potrzeb przesłanej do Urzędu Miasta Torunia przez stronę ukraińską. Są to m.in. śpiwory, karimaty, odzież (czapki, skarpety, kurtki przeciwdeszczowe, koszulki termiczne), menażki, środki higieniczne, papier toaletowy, koce termiczne, żywność. Pojazdy dotarły bezpiecznie do Łucka, a kierowcy wrócili do kraju. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii. Pod nią dalszy ciąg materiału.

Czytaj też: Przez dwa lata atakował w Toruniu. Usłyszał aż 55 zarzutów!

- To kolejna partia pomocy dla partnerskiego Łucka od Miasta Toruń. Wcześniej, od rozpoczęcia wojny w Ukrainie, Urząd Miasta Torunia wysłał siedem transportów wypełnionych darami rzeczowymi - przekazuje Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu.

24 lutego Rosja rozpoczęła barbarzyńską inwazję na Ukrainę. Bezsensowna wojna trwa już 203 dni. Zdaniem prokuratury generalnej Ukrainy, w wyniku działań wojennych na Ukrainie zginęło 384 dzieci. W poniższej galerii można zobaczyć, jak toruński CT Park zmienił się w obiekt, w którym organizowano pomoc dla Ukrainy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom