Brzydki piątek w regionie. W weekend zaatakują burze? [Pogoda Toruń 16.09.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Brzydki piątek w regionie. W weekend zaatakują burze? [Pogoda Toruń 16.09.2022]

Meteorolog ostrzega

Brzydki piątek w regionie. W weekend zaatakują burze? [Pogoda Toruń 16.09.2022]

2022-09-16 6:00

Pogoda Toruń 16.09.2022. W piątek za oknami pojawią się przelotne opady deszczu, a w weekend może być jeszcze gorzej. Niekorzystne prognozy dotyczą m.in. województwa kujawsko-pomorskiego. Trzeba być przygotowanym na burze. Szczegóły na se.pl/torun.

Pogoda Toruń 16.09.2022. Prognoza na piątek 

Najnowsza prognoza pogody dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego nie zachwyca. Ponownie przydadzą się parasole, a warunki meteo nie będą zachęcały do długich spacerów. - Chmury będą się przeplatać ze słońcem. Zachmurzenie będzie umiarkowane. Po południu i wieczorem lokalnie oraz sporadycznie możliwy jest przelotny deszcz. Po południu temperatura powietrza wzrośnie do około 17 stopni. Będziemy odczuwać chłód, początkowo bardzo chłodno - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Zobacz też: Nocna demolka w Toruniu. Pijany jak smok kierowca staranował osiem samochodów!

- Zachodni wiatr będzie dość silny i po południu w porywach będzie osiągał prędkość do 50-60 km/h, a obniżone ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne będą w łagodnym stopniu niekorzystne - dodaje Maszewski. 

Prognoza na weekend dla Torunia. Burze i deszcze zaatakują?

W sobotę (17.09.2022) w Toruniu i okolicach może zagrzmieć. Ponownie będziemy narażeni na przelotne opady deszczu i taki stan rzeczy utrzyma się do końca weekendu. Na termometrach w ciągu dnia od 14 do 16 stopni, a ciśnienie spadnie poniżej 1000 hPa. Momentami może powiać dość silny wiatr. Prognozy będziemy regularnie podawać na stronie se.pl.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy lubisz toruńskie pierniki?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.