Rypin: Był pijany jak bela i wylądował w rowie. Alkomat pokazał miażdżące liczby!

i

Autor: KPP Rypin Rypin: Był pijany jak bela i wylądował w rowie. Alkomat pokazał miażdżące liczby!

Wariacki rajd 38-latka

Był pijany jak bela i wylądował w rowie. Alkomat pokazał miażdżące liczby!

2022-07-25 13:07

Kujawsko-pomorskie: Kolejny odcinek walki policjantów z pijanymi kierowcami, którzy na drodze stanowią ogromne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii, bo kompletnie pijany 38-latek wjechał do rowu. Liczby z alkomatu kompletnie pogrążyły mężczyznę. Teraz za swoją skrajną głupotę odpowie przed sądem.

O fatalnym zachowaniu kierowcy dowiadujemy się z komunikatu rypińskiej policji. W miniony piątek (22.07.2022 r.) miejscowej komendy otrzymali informacje o kolizji drogowej w miejscowości Godziszewy, gdzie kierujący skodą wjechał do rowu i prawdopodobnie jechał na podwójnym gazie Natychmiast udali się tam policjanci z drogówki. - Na miejscu zastali kierującego, był to 38-letni mieszkaniec Rypina. Mężczyzna był kompletnie pijany i nie potrafił się nawet wysłowić - wyjaśnia asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP Rypin. Badanie alkomatem było formalnością, ale liczby pogrążyły mężczyznę.

Czytaj też: Zostawiła córki same na autostradzie A1! Braciszek niczego nie zauważył, bo... grał na smartfonie!

- Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W chwili zdarzenia w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy i został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna, odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej - podkreśla policjantka z Rypina.

Kujawsko-pomorskie: Apel policji do kierowców

To kolejny przypadek skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy, który mógł doprowadzić do tragedii - podkreśla funkcjonariuszka z Rypina. Policjanci apelują do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Pamiętajmy, że jazda na podwójnym gazie zaburza postrzeganie rzeczywistości i znacząco wpływa na decyzje podejmowane za kierownicą. Nie igrajmy z życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Nasza redakcja przyłącza się do tych komunikatów.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek