Bartosz Ch. z Szabdy usłyszał zarzuty

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI/SUPER EXPRESS

Mogli stworzyć dzieciom raj, a zgotowali im piekło. Matka Majeczki usłyszy zarzuty? Ojca aresztowano

2022-06-26 14:16

Zwłoki niespełna 3-letniej Majeczki rozkładały się w domu w Szabdzie koło Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim. Bartosz Ch., ojciec dziewczynki, w niedzielę (26 czerwca 2022) w południe został aresztowany na trzy miesiące. Prokurator jest przekonany, że mężczyzna znęcał się nad piątką swoich dzieci. Niewykluczone, że robiła to też ich matka. Jedno z dzieci, trzyletnia Maja, tego nie przeżyło. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa, złożył wyjaśnienia. Śledczy - dla dobra postępowania - nie chcą ujawniać ich treści. Tłumaczą to faktem, że mama Majeczki leży w szpitalu w połogu po cesarskim cięciu. Jej prokuratura również chce postawić zarzuty.

Bartosz Ch. w sierpniu skończy 33 lata. Jego żona Paulina ma 27 lat. Para dorobiła się gromadki dzieci. Wspólnie wychowywali pięcioro maluchów. Najstarsza, 6-letnia Marysia, urodziła się z wadą serduszka. Potem na świat przyszła Zuzia (5 l.). Po dwóch latach przerwy Paulina urodziła bliźniaki: Mikołaja i Maję (3 l.). Najmłodszy Bartuś ma dwa latka.

Rodzina była pod opieką pomocy społecznej. Pracownik socjalny nie alarmował policji ani sądu rodzinnego o tym, że Bartosz i Paulina robią krzywdę swoim dzieciom. Rodzina wynajmowała ładny dom w Szabdzie koło Brodnicy (kujawsko-pomorskie). Dwa tygodnie temu byli we wsi widziani po raz ostatni. Kobieta była w ciąży. W ostatni czwartek przeszła cesarskie cięcie.

Bartosz i Paulina mogli swoim dzieciom stworzyć raj na ziemi. Dzisiaj już wiadomo, że zgotowali im piekło.

Dom grozy w Szabdzie. Znaleziono ciało 3-letniej Mai

Przypomnijmy: w czwartek (23.06.2022) policjanci weszli do domu w Szabdzie. W łóżeczku znaleźli ciało dziecka w rozkładzie. Wszystko wskazuje na to, że rodzice dziecka razem z pozostałymi dziećmi mieszkali ze zwłokami Mai przez jakiś czas.

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć: 

Bartosz Ch. został zatrzymany w piątek (24.06.2022) nad ranem w mieszkaniu w Warszawie. Był tam razem ze swoim synem, Bartusiem. Mężczyzna był pijany. Chłopiec trafił do rodziny zastępczej. Żyjącą trójką jego rodzeństwa zajmują się dziadkowie. Bartoszowi Ch. w sobotę prokurator postawił zarzut maltretowania fizycznego i psychicznego dzieci oraz zabójstwa Mai. Grozi mu za to dożywocie.

Szabda k. Brodnicy. Areszt dla Bartosza Ch.

Dzisiaj (niedziela, 26.056.2022) Sąd Rejonowy w Brodnicy posłał mężczyznę do aresztu na trzy miesiące. Śledczy nie ujawniają wyjaśnień, które składał mężczyzna, dla dobra postępowania. Nie chcą, aby jego żona Paulina z gazet dowiedziała się o tym, co mówił mężczyzna na przesłuchaniu. Mama Mai jest w połogu. W tym stanie nie może zostać przesłuchana. Jej prokuratura również chce postawić zarzuty. Śledczy mają więc dowody, o których nie chcą na razie mówić.

Karawan zabiera zwłoki 2-latka, którego ciało znaleziono w domu pod Brodnicą
Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE