Sukcesy torunian

Elana Toruń zasiadła w fotelu lidera. Kierownik opowiada o sukcesach i kolejnych planach

2022-10-24 14:41

FAF Elana Toruń została w miniony weekend liderem 4. ligi kujawsko-pomorskiej. "Żółto-Niebiescy" notują znakomity czas pod wodzą trenera Rafała Więckowskiego, czego dowodem są m.in. bardzo dobre mecze z Włocłavią Włocławek i Spartą Brodnica. Choć wyniki są więcej niż dobre, to w klubie nadal zachowują chłodną głowę i nie mówią głośno o awansie - przekonuje kierownik Dominik Kosobucki w rozmowie z naszym portalem.

Po awansie FAF Elany Toruń do IV ligi, kierownik drużyny Dominik Kosobucki wspominał w rozmowie z naszym portalem, że celem "Żółto-Niebieskich" na sezon 2022/23 jest miejsce w czołowej piątce. Trzeba przyznać, że podopieczni trenera Więckowskiego zabrali się do realizacji celu w najlepszy możliwy sposób. W miniony weekend, po wygranej ze Spartą Brodnica (3:2) zasiedli w fotelu lidera.

Elana Toruń liderem IV ligi. Świetne tygodnie torunian

Najpierw przyszedł wyszarpany remis 1:1 w wyjazdowym meczu z Włocłavią Włocławek. Remis o tyle cenny, że drugiej połowie z boiska wyleciał Maciej Andrzejewski. - Pokazaliśmy, że mamy charakter i walczymy do ostatniej minuty. W końcówce meczu mieliśmy sytuację Adriana Wróblewskiego, która mogła nam dać zwycięstwo i trzy punkty. Nadal jednak ten punkt trzeba uznać za dobrze wykonaną pracę. Ten charakter zaprocentował również w meczu ze Spartą Brodnica, gdzie Jay Jaskólski zdobył bramkę w ostatniej akcji meczu. Nie zwalniamy tempa do ostatniej minuty - przekonuje Dominik Kosobucki, kierownik drużyny Elany.

W meczu ze Spartą do siatki trafiali jeszcze Aleksander Kowalski i Kamil Piskorski. Sparta Brodnica odpowiedziała dwoma trafieniami. Dzięki tej wygranej "Żółto-Niebiescy" zasiedli w fotelu lidera. - Na pewno się z tego cieszymy, bo celem postawionym przed drużyną przed sezonem było miejsce w czołowej piątce. Nasza obecna pozycja daje awans, ale jest zdecydowanie zbyt wcześnie, aby mówić, że awans to cel główny. Na pewno w każdym kolejnym meczu walczymy o trzy punkty - podkreśla Kosobucki.

FAF Elana Toruń gra bez najlepszego zawodnika. Kiedy wróci Kościelecki?

Nasz rozmówca dodaje, że trudno jest wyróżnić poszczególnych zawodników, bo wszyscy dają z siebie wszystko zarówno podczas treningów, jak i w trakcie spotkań. Wiemy jednak, że "Żółto-Niebiescy" muszą sobie radzić bez jednego z największych talentów FAF Elany, Marcina Kościeleckiego. 16-latek wciąż leczy poważną kontuzję, której nabawił się podczas tegorocznego meczu z Lechem Rypin. Złamana noga przekreśliła jego ambitne plany na tę rundę.

- Zawodnik czuje się dobrze, powolutku rozpoczyna rehabilitację. Na datę powrotu jest zdecydowanie zbyt wcześnie, ale jest szansa na rundę rewanżową. W tej musimy sobie poradzić bez niego. Życzymy mu dużo zdrowia - podkreśla kierownik drużyny w rozmowie z "Super Expressem".

W najbliższej kolejce Elana zmierzy się na wyjeździe z Tłuchovią Tłuchowo. To 6. obecnie drużyna IV ligi kujawsko-pomorskiej.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!