Festiwal Wisły 2023: Moc atrakcji we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. Sprawdź program i harmonogram

i

Autor: Festiwal Wisły / Facebook Festiwal Wisły 2023: Moc atrakcji we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. Sprawdź program i harmonogram

Królowa rzek świętuje

Festiwal Wisły 2023: Moc atrakcji we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy. Sprawdź program i harmonogram

2023-08-11 12:45

Festiwal Wisły 2023 zbliża się wielkimi krokami. Tym razem królowa rzek połączy trzy miasta - Włocławek, Toruń i Bydgoszcz. Wisła zachęci mieszkańców do wspólnego świętowania tradycji flisackich. Na portalu se.pl prezentujemy program i harmonogram tegorocznego Festiwalu Wisły.

Festiwal Wisły to impreza, którą pokochali nie tylko mieszkańcy Torunia. Co roku przyciąga tłumy. Nie inaczej ma być w 2023 roku. Organizatorzy są przekonani, że poprawią humory uczestnikom. - W tym roku Festiwal Wisły będzie miał wyjątkowy charakter, ponieważ pojawia się nowe miasto, mowa tutaj o Bydgoszczy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zagramy też we Włocławku i Toruniu - powiedział dziennikarce Radia ESKA Toruń organizator imprezy Marcin Karasiński. We Włocławku festiwal będzie obecny 12 i 13 sierpnia, 14 zabawa przeniesie się do Torunia. 15 sierpnia ponownie spotykamy sie w grodzie Kopernika, a 18 i 19 wielki finał w Bydgoszczy.

Festiwal Wisły 2023: Program, atrakcje, harmonogram

W programie niezmiennie przepłynięcie wpław Wisły, jarmark nadwiślańskich smaków, parada łodzi i darmowe rejsy dla publiczności. - Tradycje flisackie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to dla nas wielka radość i olbrzymi powód do dumy. Mamy się czym chwalić. Miasta nadwiślańskie wyrosły dzięki flisowi, czyli spławowi towarów rzeką Wisłą. Takim potężnym ośrodkiem handlowym, generującym dochody z flisu był Toruń, ale również Włocławek i Bydgoszcz. Śmiało można powiedzieć, że wyrosły dzięki handlowi wiślanemu. Mówimy o tym od początku festiwalu, a teraz docenił to świat - mówił o motywie przewodnim Marcin Karasiński.

Organizatorzy chcą przypomnieć tamtejsze tradycje flisackie, ale i żydowskie na Fordonie. Dodatkowo bydgoszczanie będą mieli okazję pokonać Wisłę wpław. Szczegółowy program i rozpiskę godzinową znajdziecie w tym miejscu. Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałej zabawy!

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom