Rydzyk ZNÓW dostał GIGANTYCZNE pieniądze od państwa! Senator ujawnia kwoty

2021-03-09 11:05 km
Rydzyk ZNÓW dostał GIGANTYCZNE pieniądze od państwa! Senator ujawnia
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express

Ojciec Tadeusz Rydzyk całkiem niedawno narzekał, że w czasie pandemii koronawirusa niespecjalnie mu się wiedzie. Tymczasem senator KO Krzysztof Brejza, którego mogą kojarzyć zwłaszcza mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego ujawnił kwoty, jakie fundacje Rydzyka otrzymały od Lasów Państwowych. Trzeba przyznać, że robią one gigantyczne wrażenie!

Rydzyk ZNÓW dostał GIGANTYCZNE pieniądze od państwa! Senator ujawnia

Kilka miesięcy temu Ojciec Rydzyk przekonywał zwolenników, że ledwo wystarcza mu do do pierwszego. Wtedy z pomocą przyszedł rząd, który zdecydował o przekazaniu nadawcy TV Trwam 60 mln zł wsparcia z budżetu państwa. Wrażenie robi także kwota z darowizn, którą "przygarnia" sama Fundacja Nasza Przyszłość, której Rydzyk jest szefem. W 2020 roku fundacja otrzymała 4,9 mln zł z odpisu podatkowego, a dwa lata temu - 4,5 mln zł. Jak się okazuje, fundacje znanego zakonnika mogą także liczyć na spore pieniądze od Lasów Państwowych. Ciekawe dane przekazał w mediach społecznościowych senator KO Krzysztof Brejza. - W latach 2015-2020 Lasy Państwowe przekazały fundacjom, powiązanym z Tadeuszem Rydzykiem, kwotę ok. 0,5 mln zł - poinformował polityk.

Czytaj też: Prezydent ZIGNOROWAŁ Rydzyka! Wstydzi się za zakonnika? Wielkie upokorzenie w Toruniu

- Tak wynika z odpowiedzi na interwencję senatorską. Sprawny drwal, król wyrębu - ironizuje senator Brejza na Twitterze.

Jak to wygląda po rozłożeniu na czynniki pierwsze? Najwięcej, bo aż 428,5 tys. zł otrzymała fundacja Lux Veritatis, której Tadeusz Rydzyk jest prezesem. 120 tysięcy złotych to opłata z 2017 r. za współorganizację konferencji naukowej pt. "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś", a kolejne 122 tys. zł to koszt produkcji i emisję programu o Lasach Państwowych, emitowanych w telewizji duchownego - TV Trwam.

20 tysięcy złotych zarobiła także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej za promocję Lasów Państwowych. Warto wiedzieć, że w 2021 roku spółki i fundacje ojca Tadeusza Rydzyka otrzymały ponad 900 tysięcy złotych z tarczy antykryzysowej. Pod koniec lutego zakonnika czekała niemiła niespodzianka. Podczas demonstracji w Toruniu, uczestnicy przykuli się do bramy siedziby Radia Maryja.

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE