Gigantyczne kolejki po paszport w Toruniu. Mieszkańcy są w szoku. Ten widok mówi wszystko

2022-03-04 14:50
Gigantyczne kolejki po paszport w Toruniu. Mieszkańcy są w szoku. Ten widok robi wrażenie
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Kryzys w PAŻP

Kolejki po paszport w Toruniu. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w Toruniu. Mieszkańcy, którzy chcą złożyć wniosek o paszport muszą się uzbroić w gigantyczną cierpliwość. Terminów na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Delegatury w Toruniu, po prostu nie ma. Warto dodać, że to nie jest nic nowego.

Kolejki po paszport w Toruniu to temat, który emocjonuje mieszkańców nie od dziś. Jeszcze przed eskalacją pandemii koronawirusa, terminów było jak na lekarstwo i trzeba było zbroić się w cierpliwość. Jak łatwo się domyślić, szalejący COVID-19 zmienił też wiele w funkcjonowaniu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Delegatury w Toruniu. "Załapanie się" do kolejki graniczyło z cudem. Patrząc na sceny ze Śląska i Dolnego Śląska, gdzie po wybuchu wojny na Ukrainie ludzie masowo ruszyli do punktów paszportowych, niektórzy zastanawiają się jak wygląda sytuacja na terenie Torunia. Sprawdziliśmy i spróbowaliśmy się zarejestrować w toruńskim punkcie.

Czytaj też: Irena uciekła do Torunia w ciąży, z mamą na wózku i kotami. "To było 26 godzin piekła"

Gigantyczne kolejki po paszport w Toruniu. Mieszkańcy są w szoku. Ten widok mówi wszystko

W Toruniu Oddział Zamiejscowy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców działa przy ul. Moniuszki 15-21. Godziny obsługi klienta (za stroną Kujawsko-Pomorskiego Urzedu): pon., śr., czw., pt. 8:00 - 15:00, wt. 8:00 - 16:00. Ta informacja w najbliższym czasie nie musi być przydatna, gdyż terminów na złożenie wniosku o paszport... jak nie było tak nie ma. Weszliśmy na stronę rezerwacji online, gdzie teoretycznie można by się zapisać. W marcu i w kwietniu nie ma żadnego wolnego miejsca. Kolejne miesiące nie są dostępne. Takie obrazki obserwujemy już od kilkunastu miesięcy. Szczęśliwcom udaje się "wyrwać" pojedyncze terminy. Jeżeli macie pilną sprawę, związaną z koniecznością wyrobienia paszportu - można próbować dzwonić pod numery 56 611 5143, 56 611 5147.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy formalności związane z wyrobieniem paszportu powinny być prostsze?
Torunianie aresztowani za fałszywe banknoty. Grozi im gigantyczna odsiadka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE