Horror na przejeździe kolejowym w Czernikowie. Heroiczna postawa pasażerki uratowała mu życie [ZDJĘCIA]

2022-04-26 13:12
Horror na przejeździe kolejowym koło Torunia. Heroiczna postawa pasażerki uratowała mu życie
Autor: KMP w Toruniu Horror na przejeździe kolejowym koło Torunia. Heroiczna postawa pasażerki, która wyłamała szlaban

Przerażające sceny na przejeździe kolejowym przy ul. Słowackiego w Czernikowie (powiat toruński). Kierowca "osobówki" wjechał i zorientował się, że zapora zamyka się i zatrzymuje się na tyle jego pojazdu. Gdyby nie przytomność umysłu pasażerki, mielibyśmy pewną tragedię. Mężczyzna został surowo ukarany przez policję, ale i tak może mówić o gigantycznym szczęściu.

Przy przejeździe kolejowym należy zachować szczególną ostrożność - podkreślali niejednokrotnie policjanci. Tymczasem w minioną sobotę (23.04.2022 r.) w Czernikowie koło Torunia małżeństwo jadące osobowym oplem corsa wjechało na takowy przejazd przy ul. Słowackiego. - Dopiero wjeżdżając na przejazd kierowca osobówki zorientował się, że zapora zamyka się i zatrzymuje się na tyle jego pojazdu. Wtedy też pasażerka opla zauważyła w odległości kilkuset metrów zbliżający się pociąg. Kobieta wybiegła z samochodu i siłą wyłamała szlaban, blokujący wyjazd. Dzięki temu kierowca mógł zjechać autem w bezpieczne miejsce i uniknąć zderzenia z pociągiem - informuje nas asp. Agnieszka Lewicka-Wolsza z KMP w Toruniu. Mężczyzna miał mnóstwo szczęścia, ale nie uniknął surowej kary za ten "wybryk". Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń. Do szpitala na Bielanach trafił... nietoperz! Akcja służb w lecznicy

- Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, który po ocenieniu sytuacji, nałożył na kierowcę osobówki mandat w wysokości 2000 zł oraz przyznał mu 4 punkty karne - podaje policjantka z biura prasowego KMP w Toruniu.

Horror na przejeździe kolejowym w Czernikowie. Ważny komunikat policji

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do kierowców - przy takich przejazdach należy być bardzo czujnym.

- W kryzysowej sytuacji należy jak najszybciej opuścić przejazd, a w razie potrzeby wyłamać rogatkę. Wystarczy niewielka siła nacisku, aby bezpiecznik, który znajduje się przy napędzie rogatek zadziałał i spowodował bezpieczne wyłamanie zapory, bez uszkodzenia samochodu - podkreśla w komunikacie prasowym asp. Lewicka-Wolsza.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Śmiertelny wypadek w Głogowińcu pod Kcynią. Auto spłonęło, nie żyje 39-latek.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE