PGE Spójnia Stargard - Twarde Pierniki Toruń 80:82, zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose PGE Spójnia Stargard - Twarde Pierniki Toruń 80:82, zdjęcia z meczu

Horror w Stargardzie dla Twardych Pierników! Zwycięstwo torunian na wagę złota. Mamy zdjęcia

2022-01-22 12:07

Twarde Pierniki Toruń pokonały na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 82:80. Kibice zgromadzeni na trybunach i obserwujący transmisję byli świadkami niezwykle emocjonującego horroru. Dla gości to zwycięstwo jest niezwykle istotne w kontekście walki o fazę play-off. Zobaczcie zdjęcia ze Stargardu, przygotowane przez naszą współpracowniczkę!

Po grudniowych porażkach Twardych Pierników Toruń, niektórzy kibice mogli zwątpić w skuteczną walkę o fazę play-off. Takie mecze jak ten piątkowy (21.01.2022) z pewnością wiarę przywracają. PGE Spójnia Stargard podejmowała drużynę Ivicy Skelina i wiedzieliśmy, że to będzie rywalizacja "na noże". Do województwa zachodniopomorskiego pojechała rzecz jasna grupa najbardziej zagorzałych kibiców Twardych Pierników, co widać na fotografiach. Pierwsza kwarta, wygrana przez gospodarzy 27:24 zwiastowała ogromne emocje i takowe utrzymały się do samego końca. Nasze krótkie podsumowanie znajdziecie pod galerią ze zdjęciami, przygotowaną przez naszą współpracowniczkę. Zachęcamy do obejrzenia!

Spójnia Stargard - Twarde Pierniki, relacja

Pierwsze prowadzenie Twardych Pierników przyszło na początku drugiej kwarty, a zapewnił je - jak się później okazało - najskuteczniejszy tego dnia po stronie gości Daniel Amigo. Dobrze w tym fragmencie meczu wyglądał również James Eads III. Po stronie gospodarzy trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na Admona Gildera. Ostatecznie podopieczni Ivicy Skelina wygrali drugą kwartę w stosunku 23:15 i starali się przypilnować skromnej przewagi. W trzeciej odsłonie rywalizacji dołożyli jeszcze "oczko" i Twarde Pierniki złapały chwilowy oddech.

Chwilowy, bo w końcówce znów mieliśmy mnóstwo emocji. Przy stanie 79:71 na korzyść przyjezdnych, błysnęli skutecznością Kacper Młynarski i Gilder. Obaj trafili za trzy punkty i zrobiło się 79:77. Wtedy dwa rzuty wolne wykorzystał Jahenns Manigat i przypieczętował tym samym arcyważny triumf podopiecznych Skelina. Po tym spotkaniu torunianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

PGE Spójnia Stargard - Twarde Pierniki Toruń 80:82 (27:24, 15:23, 15:16, 23:19)

PGE Spójnia Stargard: Admon Gilder 20, Nick Spires 16, Kerron Johnson 12, Kacper Młynarski 11, Justin Gray 9, Baylee Steele 7, Tomasz Śnieg 5, Daniel Szymkiewicz 0, Szymon Szmit 0.

Twarde Pierniki Toruń: Daniel Amigo 18, James Eads 14, Aaron Cel 14, Jahenns Manigat 13, Roko Rogić 11, Michał Samsonowicz 10, Michał Kołodziej 2, Bartosz Diduszko 0.

Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?
Marcin Gortat zawodnikiem amatorskiej ligi w Toruniu. Hit transferowy!