KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok: Udany powrót do gry "Stalowych Pierników" [WYNIK, ZDJĘCIA]

2020-10-23 23:18

Powrót na taflę po przerwie na kwarantannę hokeiści z Torunia mogą zaliczyć do udanych. W piątkowy wieczór KH Energa Toruń pewnie pokonała ekipę Ciarko STS Sanok 5:1. Był to również pierwszy mecz na Tor-Torze w tym sezonie bez udziału publiczności. Zobaczcie relację i zdjęcia z tego spotkania!

Kolejka do mobilnego punktu pobrań w Toruniu

Początek spotkania zdecydowanie nie zwiastował tego, co miało wydarzyć się później. Pierwsza tercja była wzajemną wymianą ciosów. Bliżej zdobycia pierwszej bramki w tym meczu był zespół z Torunia, jednak czeski bramkarz strzegący sanockiej bramki pokazywał się z jak najlepszej strony. To głównie dzięki niemu hokeiści obu drużyn na przerwę schodzili przy wyniku 0:0.

Stalowe Pierniki weszły w drugą część spotkania “z przytupem”. Nieustannie atakowali bramkę Spesnego, aż w końcu, w 23. minucie Czech poległ. Bramkę otwierającą wynik zdobył Adrian Jaworski przy współpracy z Salorantą i Rożkowem. Torunianie jednak nie myśleli o zatrzymaniu się tylko na jednej bramce. Kolejne ataki okazały się skuteczne i w 30. minucie wynik podwyższył Denis Serguszkin. Gospodarze stracili nieco koncentrację co wykorzystali goście. Krążek w bramce umieścił Witan. Goście z Sanoka złapali tym samym kontakt.

Ostatnia tercja meczu to przede wszystkim ataki gospodarzy, których efektem była m.in. bramka Jegora Fijofanowa. Rosjanin bez problemów wykorzystał podanie od Michała Kalinowskiego i pokonał Patrika Spesnego. Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać. Już w 50. minucie wynik podwyższył Konsta Jaakola. Wynik meczu na 5:1 ustalił w 58. minucie Denis Serguszkin. Sanoczanie musieli drugi raz w tym sezonie uznać wyższość drużyny z Torunia.

Pod tekstem znajdziecie galerię z tego spotkania. Autorką zdjęć jest Róża Koźlikowska. Zachęcamy do oglądania!

KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

1:0 - Adrian Jaworski - Ville Saloranta, Jegor Rożkow (22:35)

2:0 - Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow, Dmitrij Kozłow (29:17)

2:1 - Maciej Witan - Marek Strzyżowski (35:05)

3:1 - Jegor Fieofanow - Michał Kalinowski, Dmitrij Kozłow (48:21)

4:1 - Konsta Jaakola - Gleb Bondaruk, Dienis Sierguszkin (49:14)

5:1 - Dienis Sierguszkin (57:13)