KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok: Udany powrót do gry "Stalowych Pierników" [WYNIK, ZDJĘCIA]

2020-10-23 23:18 KM, LK

Powrót na taflę po przerwie na kwarantannę hokeiści z Torunia mogą zaliczyć do udanych. W piątkowy wieczór KH Energa Toruń pewnie pokonała ekipę Ciarko STS Sanok 5:1. Był to również pierwszy mecz na Tor-Torze w tym sezonie bez udziału publiczności. Zobaczcie relację i zdjęcia z tego spotkania!

Kolejka do mobilnego punktu pobrań w Toruniu

KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok: Udany powrót do gry "Stalowych Pierników" [WYNIK, ZDJĘCIA]

Początek spotkania zdecydowanie nie zwiastował tego, co miało wydarzyć się później. Pierwsza tercja była wzajemną wymianą ciosów. Bliżej zdobycia pierwszej bramki w tym meczu był zespół z Torunia, jednak czeski bramkarz strzegący sanockiej bramki pokazywał się z jak najlepszej strony. To głównie dzięki niemu hokeiści obu drużyn na przerwę schodzili przy wyniku 0:0.

Stalowe Pierniki weszły w drugą część spotkania “z przytupem”. Nieustannie atakowali bramkę Spesnego, aż w końcu, w 23. minucie Czech poległ. Bramkę otwierającą wynik zdobył Adrian Jaworski przy współpracy z Salorantą i Rożkowem. Torunianie jednak nie myśleli o zatrzymaniu się tylko na jednej bramce. Kolejne ataki okazały się skuteczne i w 30. minucie wynik podwyższył Denis Serguszkin. Gospodarze stracili nieco koncentrację co wykorzystali goście. Krążek w bramce umieścił Witan. Goście z Sanoka złapali tym samym kontakt.

Czytaj też: Elana Toruń przegrywa, trener rezygnuje. Marazm klubu trwa

Ostatnia tercja meczu to przede wszystkim ataki gospodarzy, których efektem była m.in. bramka Jegora Fijofanowa. Rosjanin bez problemów wykorzystał podanie od Michała Kalinowskiego i pokonał Patrika Spesnego. Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać. Już w 50. minucie wynik podwyższył Konsta Jaakola. Wynik meczu na 5:1 ustalił w 58. minucie Denis Serguszkin. Sanoczanie musieli drugi raz w tym sezonie uznać wyższość drużyny z Torunia. 

Pod tekstem znajdziecie galerię z tego spotkania. Autorką zdjęć jest Róża Koźlikowska. Zachęcamy do oglądania!

KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

1:0 - Adrian Jaworski - Ville Saloranta, Jegor Rożkow (22:35)

2:0 - Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow, Dmitrij Kozłow (29:17)

2:1 - Maciej Witan - Marek Strzyżowski (35:05)

3:1 - Jegor Fieofanow - Michał Kalinowski, Dmitrij Kozłow (48:21)

4:1 - Konsta Jaakola - Gleb Bondaruk, Dienis Sierguszkin (49:14)

5:1 - Dienis Sierguszkin (57:13)