Mogą pomóc!

Kierowcy zaskoczeni nowymi tablicami w Toruniu. Wiemy, do czego służą

2022-11-15 9:11

Toruń: Niektórzy kierowcy byli zaskoczeni, gdy na terenie grodu Kopernika zauważyli nowe, elektroniczne tablice parkingowe. Do czego mają służyć obecnie testowane obiekty? Przede wszystkim mają pomóc w parkowaniu na starówce i jej obrzeżach. Szczegóły dokładnie opisali przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia.

- Czy wiecie o co chodzi z tymi tablicami, na których są znaki parkingu i dla niepełnosprawnych? - napisał do nas pan Patryk, który często komentuje sprawy związane z Toruniem. Na ten moment trwają testy nowych obiektów. Wiemy, że w śródmiejskiej części Torunia zamontowano 22 elektroniczne tablice parkingowe. - Ze względu na trwającą budowę nowej linii tramwajowej na JAR oraz przebudowę Bulwaru Filadelfijskiego trzy tablice mają zawieszone działanie. Stan taki utrzyma się do czasu ukończenia prac związanych z nową linią tramwajową i Bulwarem. Nie działają tablice: pod mostem im. Józefa Piłsudskiego, na Bulwarze Wola Zamkowa oraz przy Szosie Chełmińskiej - ustalił dziennikarz Radia ESKA Toruń.

Toruń: Tablice parkingowe testowane w mieście. Do czego służą?

Urząd Miasta Torunia informuje, że koszt całości, czyli montaż urządzeń, obsługa oraz utrzymanie wyniesie łącznie 2,3 miliona złotych. Tablice mają w założeniu wspierać kierowców w parkowaniu w obrębie starego miasta i jego obrzeży. Do tej pory było to bardzo problematyczne, a trwające remonty i wprowadzone objazdy doprowadzają torunian do szału. Chodzi też o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i hałasu. Kolejnym celem jest przeniesienie ruchu samochodowego ze ścisłego centrum Torunia i poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Miejmy nadzieję, że nowe obiekty przynajmniej w jakimś stopniu ułatwiają poruszanie się po centrum miasta. Testy mają potrwać do końca listopada.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Nocna agresja kierowcy na terenie Torunia. Wszystko się nagrało!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki