Koronawirus. Czy w pojazdach MZK w Toruniu będzie działać klimatyzacja?

2020-05-28 11:55 KM
Autobus MZK w Toruniu
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Czy klimatyzacja w pojazdach MZK w Toruniu będzie działać w dobie koronawirusa?

Koronawirus a klimatyzacja w autobusach i tramwajach w Toruniu - otrzymaliśmy już kilka pytań o działanie tego sprzętu w dobie COVID-19. Zapytaliśmy o to przedstawicielkę MZK w Toruniu. Czy będzie działać? Odpowiedź jest jednoznaczna i niektórych może rozczarować.

Koronawirus wciąż nam zagraża. Wiedzą o tym również przedstawiciele najpoważniejszych spółek z Torunia. Nasi czytelnicy zastanawiali się, czy w związku z pandemią, będzie działać klimatyzacja w pojazdach MZK. Pod koniec maja temperatury jakoś bardzo nam nie dokuczają, ale już niebawem może się to zmienić. Rzeczniczka spółki przekazała nam konkretne stanowisko. Jak wynika z tej odpowiedzi, bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

- Klimatyzacja w naszych pojazdach włącza się automatycznie, kiedy temperatura wzrasta powyżej 22 – 26 stopni Celsjusza, w zależności od oprogramowania i rodzaju pojazdu. Obecnie nie ma takiej sytuacji, gdyż jest chłodno, ale jeśli się ociepli, planujemy wyłączać klimatyzację ze względu na zagrożenie koronawirusem. By wspomóc cyrkulację powietrza, będą pootwierane wszystkie okna i szyberdachy, a ponadto, tak jak do tej pory, kierowcy i motorniczy będą otwierać dla pasażerów wszystkie drzwi z wyjątkiem przednich, zlokalizowanych w wydzielonej strefie bezpieczeństwa. Mamy świadomość, że w przypadku upałów brak klimatyzacji może być mało komfortowy, ale takie środki ostrożności planujemy podjąć dla bezpieczeństwa pasażerów - tłumaczy Sylwia Derengowska.

Pozostaje pytanie, co na to mieszkańcy, którzy będą dla przykładu stać długie minuty w korkach. Czekamy na wasze opinie! 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus Toruń - zmiany, zakażenia, fakty

Jeże po leczeniu trafiają do parku w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.