Koronawirus Kujawsko-Pomorskie. Wojewoda: Pandemia wyhamowuje! [22.05.2020]

2020-05-22 7:01 KM
Szpital w Bydgoszczy. Tutaj leżą zakażeni koronawirusem
Autor: Paweł Skraba / Super Express Koronawirus Kujawsko-Pomorskie. Wojewoda: Pandemia wyhamowuje!

Koronawirus już nie taki straszny w województwie kujawsko-pomorskim? Ostatnie dni dają powody do optymizmu. Wprawdzie w czwartek (21 maja) biuro wojewody Mikołaja Bogdanowicza poinformowało o trzech nowych przypadkach zachorowania na COVID-19 w okolicach Torunia, ale zdecydowanie częściej wspominamy o kolejnych ozdrowieńcach. Czy pandemia koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem wyhamowuje?

Spis treści

  1. Koronawirus Kujawsko-Pomorskie. Czy pandemia wygasa?
  2. Koronawirus Kujawsko-Pomorskie. Aktualne statystyki

Koronawirus Kujawsko-Pomorskie. Czy pandemia wygasa?

W dobie pandemii koronawirusa w Polsce, mieszkańcy regionu szukają dobrych wieści. Takowe przekazuje biuro prasowe wojewody Mikołaja Bogdanowicza, które zwraca uwagę, że w ostatnich dniach przeważają pozytywne informacje

- Służba zdrowia działa jeszcze tak, jak zaplanowaliśmy to w marcu. Mamy łącznie 1350 miejsc przeznaczonych dla osób chorych na COVID-19. Powoli przymierzamy się, aby te miejsca ograniczać, aby przywracać dostęp do leczenia osób chorych na inne schorzenia w pełnym zakresie. Są ku temu podstawy - poinformował 21 maja wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Koronawirus Kujawsko-Pomorskie. Aktualne statystyki

Przedstawiciel rządu w województwie poinformował również, że codziennie pobieranych jest i następnie przebadanych laboratoryjnie około 1000 próbek. Łącznie, od początku trwania pandemii, wykonano ponad 32 tys. takich badań.

Stan na dzień: 21.05.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie - 587

- liczba osób hospitalizowanych - 107

- liczba osób aktualnie w kwarantannie - 2387

- liczba osób objętych nadzorem - 194

- liczba ozdrowieńców - 412

- liczba zgonów - 44

- liczba pobranych próbek - 32464

- Panujemy nad sytuacją, ale ciągle musimy pamiętać o zachowywaniu obostrzeń i wymogów stawianych przez rząd - podkreślił wojewoda. - Jeżeli sytuacja nie będzie się zmieniać na niekorzyść, chcemy, aby wszystko jak najszybciej wróciło na właściwe tory, szczególnie gospodarka - dodał Mikołaj Bogdanowicz.

Redakcja ESKA INFO Toruń apeluje do mieszkańców regionu - cały czas potrzebna jest mobilizacja społeczna. Przestrzegajmy zasad, a wówczas szybciej uporamy się z wirusem!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus Toruń i okolice - zakażenia, dane, zmiany

Miejsce dla bezdomnych w klubowym warszawskim zagłębiu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE