Koronawirus w Toruniu wciąż groźny. "Ostrożność związana ze stanem epidemicznym wyraźnie zmalała"

2020-08-26 21:14 KM

Koronawirus w Polsce i w Toruniu - temat, który wciąż jest na tapecie w regionie. Przybywa zakażonych COVID-19 na terenie grodu Kopernika i w Kujawsko-Pomorskiem. Sytuację epidemiologiczną skomentował m.in. prezydent Michał Zaleski, który ponownie zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie zasad sanitarnych. - Ostrożność związana ze stanem epidemicznym wyraźnie zmalała - przyznał gospodarz miasta.

Koronawirus w Polsce: W środę (26.08.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 729 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. 23 z nich odnotowano na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, a 3 w Toruniu. Gospodarz grodu Kopernika Michał Zaleski doskonale zdaje sobie sprawę, że zagrożenie wciąż jest bardzo poważne, dlatego - jak podkreślił na środowej konferencji - będzie "zanudzał" apelami do mieszkańców. -  Widać, że nasza ostrożność związana ze stanem epidemicznym wyraźnie zmalała. Tylko tak można to ocenić - mówił stanowczo prezydent Torunia.

Koronawirus zaatakował m.in. na półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Turystycznej w Toruniu. U jednej z osób zdiagnozowano paskudnego koronawirusa COVID-19. 70 zostało poddanych kwarantannie. 

- Oczywiście zastosowaliśmy odpowiednią procedurę - izolacja, kwarantanna oraz badania. Proszę wszystkich mieszkańców, żeby cały czas przypominać, podkreślać i wskazywać na konieczność właściwych zachowań związanych z epidemią - zaznaczył prezydent Michał Zaleski.

Szczegółowe statystyki dotyczące walki z koronawirusem w Toruniu prezydent pokazał w dokumencie zatytułowanym "„Tygodniowy przyrost przypadków w Toruniu i powiecie toruńskim w dniach 23.03 - 26.08 br”. Tylko od minionego poniedziałku (17.08.2020) do środy (26 sierpnia) odnotowano aż 49 nowych przypadków COVID-19 w mieście i w powiecie.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 63 802 /1 994 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus w Toruniu - to warto wiedzieć

Ognisko koronawirusa w Radziejowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.