Koronawirus w Urzędzie Miasta Torunia? Pracownik poddany testowi

i

Autor: archiwum portalu ESKA INFO Toruń Koronawirus w Urzędzie Miasta Torunia? Pracownik poddany testowi

Koronawirus w Urzędzie Miasta Torunia? Pracownik poddany testowi

2020-03-19 8:07

Koronawirus w Polsce - temat dotyczy już wszystkich szesnastu województw. W Kujawsko-Pomorskiem mamy na ten moment 8 przypadków zarażenia się koronawirusem z Chin. Zastosowane zostały niezbędne środki ostrożności. W Urzędzie Miasta Torunia grupa 20 pracowników została skierowana do pracy zdalnej. Powód? Jeden z pracowników został poddany testowi na obecność śmiercionośnego wirusa. Na ten moment nie znamy jego wyniku.

Koronawirus w Polsce zmusił wielu pracodawców do skierowania swoich podwładnych na pracę zdalną. Oczywiście nie wszystkie ośrodki mają taką możliwość, ale jeśli tak jest - wówczas takie rozwiązanie jest regularnie stosowane. Na taki krok zdecydował się również prezydent Michał Zaleski, który skierował do pracy zdalnej 20-osobową grupę urzędników, pracującą na co dzień w Wydziale Środowiska i Ekologii oraz Biurze Ogrodnika Miejskiego. To działanie prewencyjne, spowodowane tym, że jeden z ich kolegów został poddany testowi na obecność koronawirusa COVID-19. Na ten moment czekamy na wyniki i dopiero wtedy będzie można podjąć decyzję o ewentualnej kwarantannie.

- To działanie ma charakter prewencyjny. Taka ostrożność jest niezbędna i wymagana. Zachęcam również innych pracodawców w Toruniu, żeby uważnie obserwowali stan zdrowia swoich współpracowników. Jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy, to proszę stosować różne formy zmniejszenia ryzyka kontaktu - powiedział w środę prezydent Michał Zaleski.

Jeżeli wynik testu będzie pozytywny, wówczas o zakresie kwarantanny zdecyduje Powiatowy Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny. 

Obecnie w Toruniu (stan na 18 marca) od 25 osób pobrano próbki na obecność koronawirusa. 6 osób jest hospitalizowanych, natomiast 150 objęto kwarantannąW dwóch przypadkach policja nie zastała w miejscach zamieszkania osób, które powinny odbywać kwarantannę.

Portal ESKA INFO Toruń na bieżąco śledzi sytuację, związaną z pandemią koronawirusa. Z nami nie przegapisz ważnych informacji!

Koronawirus i życie Torunia - wszystko w jednym miejscu

Maciej Muzaj utknął w Rosji z powodu koronawirusa