Koronawirus. Ważne informacje dla kibiców eWinner Apatora Toruń. Komunikat GKSŻ odnośnie 1. i 2. ligi

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Koronawirus. Ważne informacje dla kibiców eWinner Apatora Toruń. Komunikat GKSŻ odnośnie 1. i 2. ligi

Koronawirus. Ważne informacje dla kibiców eWinner Apatora Toruń. Komunikat GKSŻ odnośnie 1. ligi

2020-03-21 17:04

Koronawirus wywołał mnóstwo zamieszania w całej Polsce. W Toruniu fani żużla zastanawiają się, czy i kiedy eWinner Apator Toruń rozpocznie ligowe zmagania. Ważny komunikat w tej sprawie przekazała w piątek (20 marca) Główna Komisja Sportu Żużlowego. - Nie przewiduje się przeprowadzania zawodów bez udziału publiczności - czytamy.

Koronawirus storpedował rzecz jasna mnóstwo imprez sportowych na terenie całego kraju. Nie odbędą się zaplanowane na początek kwietnia pierwsze mecze na zapleczu Ekstraligi. Szczęśliwi ci, którzy widzieli pierwszy trening ekipy eWinner Apatora Toruń, bo niestety na więcej żużla trzeba będzie poczekać. Główna Komisja Sportu Żużlowego przekazała ważny komunikat w sprawie 1. ligi oraz trzeciego poziomu rozgrywkowego w naszym kraju. Co z niego wynika? Z pewnością nie ma szans na mecze przy pustych trybunach. 

- Zgodnie z zapowiedziami w dniu 16.03.2020 r. odbyły się rozmowy Głównej Komisji Sportu Żużlowego z klubami I i II ligi.

GKSŻ zgodnie z ustaleniami z klubami postanawia, że w momencie odwołania przez Prezesa Rady Ministrów stanu epidemicznego w Polsce oraz umożliwienia organizacji imprez masowych zostanie podana informacja o rozpoczęciu rozgrywek żużlowych I i II ligi, przy zachowaniu, w zależności od okoliczności, wymaganego czasu koniecznego do przygotowania gotowości startowej zawodników i klubów.

Nie przewiduje się przeprowadzania zawodów bez udziału publiczności - czytamy w komunikacie.

Fanom żużla w całym kraju pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać aż zagrożenie minie. Apelujemy do mieszkańców nie tylko Torunia i okolic - zostańcie w domach, zastosujcie ważne środki ostrożności. W dużej mierze od nas zależy sukces w walce z koronawirusem z Chin.

Koronawirus w Toruniu i okolicach - najnowsze informacje

Spirytus z przestępstwa wykorzystają do przygotowania preparatów dezynfekujących
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE