Kujawsko-pomorskie. Znęcał się nad ojcem! Później zaatakował ich WIDŁAMI

2020-10-22 15:29 KM
Widły, którymi agresor zaatakował policjantów z Radziejowa
Autor: CC Pixabay.com / Gyura88 Znęcał się nad ojcem! Później zaatakował widłami / Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Radziejowa (województwo kujawsko-pomorskie) zatrzymali agresora, który najpierw znęcał się nad ojcem, a potem zaatakował widłami radziejowskich policjantów. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Dantejskie sceny w gminie Bytoń (województwo kujawsko-pomorskie). W miniony wtorek (20.10.2020) policjanci z Radziejowa zostali poproszeni przez pracownice opieki społecznej o asystę w domu, gdzie wcześniej stwierdzono przemoc domową. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zastali zabarykadowane drzwi do domu, którego dobiegały wezwania o pomoc. - Interweniujący nie mogli wejść do środka, więc wezwali strażaków, którzy wyważyli drzwi - relacjonuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Czytaj także: Tragiczny finał podróży. Nie żyje mamusia, a dwoje dzieci trafiło do szpitala

- Na podwórko wybiegł 59-latek, który chwycił widły i zaczął grozić policjantom pozbawieniem życia. Pomimo wezwań, nie chciał się uspokoić i zaatakował mundurowych, uderzając jednego widłami a drugiego kopnął. Policjanci nie odnieśli poważnych obrażeń. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany, po czym przewieziono go do policyjnej celi - przekazuje asp. szt. Krasucki. 

Kolejki na test na COVID-19. Szokujące nagrania pokazują dramat pacjentów

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz znęcania się nad ojcem. 22 października radziejowscy policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu. - Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. 59-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjant z Radziejowa.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Przez protest rolników nie mogła dostać się na porodówkę. Pomogli policjanci