Nie żyje doktorant z UMK w Toruniu. Miał zaledwie 28 lat. Wyjątkowo wrażliwy i ciekawy świata

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Nie żyje doktorant z UMK w Toruniu. Miał zaledwie 28 lat. "Wyjątkowo wrażliwy i ciekawy świata"

Wyrazy współczucia

Łzy i niedowierzanie po śmierci doktoranta z UMK. Mateusz miał 28 lat. "Wyjątkowo wrażliwy"

2023-08-23 9:18

Społeczność UMK w Toruniu oraz I LO im. Mikołaja Kopernika w żałobie. W wieku 28 lat zmarł Mateusz Kolankowski, doktorant i absolwent wcześniej wspominanego liceum. Koleżanki i koledzy wspominają go jako wrażliwego, pomocnego i ciekawego świata człowieka.

Mateusz Kolankowski był magistrem biologii. Ostatnimi czasy pracował nad doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UMK w Toruniu. Zajmował się naukami chemicznymi, działał również w Samorządzie Studenckim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wyjątkowo wrażliwy i ciekawy świata, fascynował się nowoczesną chemią i fizyką. Uwielbiał naturę i samotne rozmyślania - napisali we wspomnieniu przedstawiciele I LO w Toruniu, którego był absolwentem.

Był pełen pogody życia, choć to nie szczędziło mu bolesnych prób. Umarł w wieku 28 lat. Serdeczne kondolencje dla Rodziny i Bliskich Mateusza - dodali przedstawicie toruńskiego liceum.

Nie żyje 28-latek z UMK w Toruniu. Koleżanki i koledzy żegnają mężczyznę

Pod wpisem I LO pojawiły się przejmujące komentarze od osób, które znały Mateusza. - Nie wierzę... to był wspaniały chłopak, serce pęka! - napisała pani Magdalena. - Miałem okazje poznać Mateusza, pomagał mi wielokrotnie z biologią i chemią, super osoba - dodał jego imiennik. 

- Bardzo wartościowy, inteligentny, zabawny i pomocny Kolega z licealnej klasy… ogromny żal, smutek. Najszczersze kondolencje dla najbliższych Mateusza - wspomina pani Kinga. Nasza redakcja dołącza się do wyrazów współczucia, kierowanych w stronę rodziny i przyjaciół doktoranta z UMK w Toruniu.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
ZMARLI NAGLE Groby znanych Polaków którzy odeszli NIESPODZIEWANIE l Niezapomniani