Mieszkaniec Częstochowy zatrzymany podczas meczu Apator - Włókniarz! Błyskawiczny wyrok

i

Autor: Super Express / Kujawsko-pomorska policja Mieszkaniec Częstochowy zatrzymany podczas meczu Apator - Włókniarz! Błyskawiczny wyrok

Akcja policji

Mieszkaniec Częstochowy zatrzymany podczas meczu Apator - Włókniarz! Błyskawiczny wyrok

2023-06-27 15:46

Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Częstochowy podczas meczu For Nature Solutions KS Apator Toruń - Tauron Włókniarz Częstochowa. Mężczyzna został surowo ukarany za swoje naganne zachowanie. - Sprawca w trybie przyspieszonym już kolejnego dnia usłyszał wyrok sądu - informuje nas mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

Po zaległym meczu 8. kolejki PGE Ekstraligi FNS Apator Toruń -  Tauron Włókniarz Częstochowa, humory wśród kibiców gospodarzy były fatalne. "Anioły" przegrały 44:46, choć do 10 biegu prowadziły ośmioma punktami. Pierwsza faza zawodów była dobra w wykonaniu podopiecznych trenera Roberta Sawiny i być może to zdenerwowało jednego z kibiców z województwa śląskiego. - W trakcie meczu, jeden z widzów zniszczył dwa krzesełka na trybunach. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali sprawcę. Jak się okazało, był to 42-letni mieszkaniec Częstochowy. Policjanci przyjęli zawiadomienie od przedstawiciela pokrzywdzonej instytucji, ustalili, że wysokość poniesionych strat to około 280 złotych - informuje "Super Express" mł. asp. Dominika Bocian z biura prasowego KMP w Toruniu.

Zniszczył krzesełka podczas meczu Apator - Włókniarz. Błyskawiczny wyrok

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia dwóch krzesełek w trakcie trwania imprezy masowej i w trybie przyspieszonym, trafił w poniedziałek (26 czerwca 2023 r.) do Sądu Rejonowego w Toruniu.

- Przyznał się do popełnienia wykroczenia i dobrowolnie poddał się karze. Tego samego dnia usłyszał wyrok. Został ukarany grzywną w wysokości 2000 złotych, zakazem wstępu na mecze żużlowe obu drużyn, które rozgrywały niedzielny mecz, ma także zapłacić za spowodowane szkody oraz ponieść koszty sądowe - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Złodziej i wandal ze Starogardu Gdańskiego zatrzymany. Jego "popisy" zarejestrowała kamera