Mieszkaniec powiatu toruńskiego na "gościnnych występach" w Łódzkiem?! Policja prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

2021-01-27 13:45 km

Policjanci z KMP w Toruniu przekazują prośbę kolegów z Łodzi. Funkcjonariusze z centralnej Polski poszukują sprawców włamania na konto w serwisie aukcyjnym, którzy dokonali szeregu zakupów na kwotę kilku tysięcy złotych. Część z zakupionych towarów zdążyli odebrać. Jeden z podejrzanych może pochodzić z powiatu toruńskiego. Szczegóły na se.pl/torun.

Poszukiwany przez policjantów z Łodzi jest z powiatu toruńskiego?!

Policjanci przekazali prośbę o pomoc w prowadzonej przez siebie sprawie. Funkcjonariusze z IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi przekazali konkretne szczegóły. Sprawcy wykorzystując konto pokrzywdzonego zamawiali głównie podzespoły komputerowe, smartfony, przedmioty kolekcjonerskie, czy doładowania do gier internetowych. Dzięki szybkiej reakcji właściciela konta, część zamówień została anulowana przed wysłaniem do odbiorcy. Policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu z chwili odbioru paczek z paczkomatu w Sieradzu w dniach 18 i 19 czerwca 2020 roku.

- Na zabezpieczonych nagraniach widocznych jest dwóch młodych mężczyzn, którzy wspólnie, korzystając z aplikacji w telefonie komórkowym, odbierają przesyłki zamówione z konta pokrzywdzonego - czytamy w komunikacie łódzkiej policji.

Galerię ze zdjęciami znajdziecie nad tekstem!

Przeczytaj też: AFERA na UMK w Toruniu. Girzyński ZASZCZEPIŁ SIĘ poza kolejnością?! Będzie kontrola NFZ i MEiN

- Z ustaleń policjantów z łódzkiej komendy prowadzących postępowanie wynika, że jeden ze sprawców przestępstwa może pochodzić z powiatu toruńskiego - przekazuje nam asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Rysopisy poszukiwanych przez policję z Łodzi. Jeden może być z okolic z Torunia

Pierwszy mężczyzna - wiek około 18 - 20 lat, szczupłej budowy ciała, ciemne, kręcone włosy do ramion, na jednym z nagrań ubrany jest w ciemne spodnie i czerwoną bluzę z kapturem, na drugim w krótkie spodenki koloru niebieskiego, niebieską podkoszulkę typu t-shirt, na plecach ma jasnoniebieski plecak, czarne buty sportowe.

Drugi mężczyzna - wiek około 18 - 20 lat, szczupłej budowy ciała, krótkie, jasne włosy, wygolone po bokach. Na jednym nagraniu ubrany jest w czarną bluzę w białe wzory i czarne spodnie, na drugim w czarne spodenki sportowe z białymi paskami po bokach, czarną koszulkę typu t-shirt z żółtym logotypem na piersi, czarne buty sportowe.

- Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców proszone są o kontakt z IV Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Kopernika 29/31 telefonicznie pod numerami; 47 841 23 14 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 lub 47 841 23 01 oraz 47 841 23 04 całodobowo z Dyżurnym jednostki. Telefon alarmowy 112 - czytamy w komunikacie łódzkiej policji.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!