Toruń: Policyjny POŚCIG za pijanym jak smok kierowcą. Sceny rodem z kina akcji

2021-01-27 9:54 Konrad Marzec
Policyjny pościg w Toruniu. Pijany kierowca zatrzymany
Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Toruń. Policjanci z drogówki po pościgu zatrzymali kierowcę, który usiłował uniknąć kontroli. 33-latek prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. - Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 5 lat więzienia - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu. Więcej na se.pl/torun.

Spis treści

  1. Toruń: Policyjny pościg za pijanym kierowcą!
  2. Pościg za pijanym kierowcą w Toruniu. Na jaw wyszły niewygodne fakty

Toruń: Policyjny pościg za pijanym kierowcą!

Pracowity weekend dla policjantów z Torunia. W sobotę (23.01.2021) około 15:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna jadący samochodem ul. Turystyczną w Kaszczorku, pow. toruński. Opisał on, że za nim jedzie nissan almera z uszkodzonym przednim zderzakiem, a kierowca wykonuje podejrzane manewry. Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce policjantów toruńskiej drogówki. Mundurowi, już po chwili, byli w tym rejonie i zlokalizowali pojazd, o którym informował świadek. Jak się okazało - to był dopiero początek sceny rodem z kina akcji.

Przeczytaj także: Toruń: MZK ogłosił kolejny ważny projekt! Inwestycja za 31,8 miliona złotych

- W okolicach ul. Przy Skarpie funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten zignorował ich polecenia i odjechał w kierunku Szosy Lubickiej. Policjanci pojechali za nim dając kierowcy ponownie sygnał do zatrzymania się. Ten, po przejechaniu kilkuset metrów, zjechał na osiedlowy parking i zatrzymał się. Okazało się, że nissanem kierował 33-latek - przekazuje nam asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Pościg za pijanym kierowcą w Toruniu. Na jaw wyszły niewygodne fakty

Policjant z grodu Kopernika przekazuje, że  szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki 33-latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Poza tym prowadził auto pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. - Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień oraz ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia - podsumowuje asp. Chrostowski w komunikacie prasowym.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pościg za złodziejem luksusowych aut w Toruniu. Dawid M. "działa" od kilku lat