Na dworcu Toruń Północny wybuchł POŻAR. Ten budynek straszy

2020-07-16 8:37 KM

W minioną środę (15.07.2020) w opuszczonym budynku dworca Toruń Północny wybuchł pożar. Strażacy dostali taką informację w godzinach popołudniowych. Na szczęście służby szybko poradziły sobie z zagrożeniem i nikt nie ucierpiał. Po raz kolejny wraca jednak temat samego miejsca, które - mówiąc delikatnie - chluby miastu nie przynosi.

Dworzec Toruń Północny to jedno z tych miejsc, które ewidentnie odstraszają nie tylko mieszkańców Torunia. W czerwcu 2019 roku toruńscy radni zagłosowali za przejęciem budynku przez miasto, co miało sprawić, że w końcu przyjdą dla niego lepsze czasy. O sprawie pisaliśmy na portalu ESKA INFO Toruń TUTAJ. Ostatecznie rozmowy z PKP nie zostały jeszcze sfinalizowane, więc wciąż tkwimy w tym przypadku w martwym punkcie.

- Miejsce od lat jest zdewastowane i niszczeje coraz bardziej. Ale też odwiedzane. Przez okoliczne dzieciaki albo bezdomnych - mówili nie tak dawno mieszkańcy pobliskich w rozmowie z reporterką Radia ESKA Toruń.

Pożar na dworcu Toruń Północny. Strażacy opanowali sytuację

Jak donoszą na swoim portalu "Nowości" pożar wybuchł w środę (15 lipca) w godzinach popołudniowych.

- Na miejsce pojechał jeden zastęp gaśniczy, który szybko uporał się z ogniem. Jak się okazało, paliły się śmieci składowane pod budynkiem. Zajął się też fragment dachu dawnego dworca - przekazał dziennikowi toruńskiemu mł. kpt. inż. Przemysław Baniecki, rzecznik prasowy toruńskich strażaków.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pożary w tym miejscu to nie pierwszyzna. 

Dworzec Toruń Północny otwarto w 1910 roku. Były tu połączenia kolejowe do Czarnowa, Chełmna (potem stacja Olek), Unisławia Pomorskiego, jeszcze do początku lat 90. Później jeszcze, przez kilka lat, dworzec pełnił rolę stacji towarowej.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu przyciągają turystów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.