Nadkom. Zygmunt Matyjakowski zginął goniąc przestępcę. Osierocił dwoje dzieci

2022-05-28 8:36
Nadkom. Zygmunt Matyjakowski zginął goniąc przestępcę. Osierocił dwoje dzieci
Autor: policja.pl, ivoxis/cc0/pixabay 28 maja 1996 roku zginął Nadkom. Zygmunt Matyjakowski. Miał 36 lat.

Dzisiaj (28 maja) przypada 26. rocznica śmierci nadkom. Zygmunta Matyjakowskiego, policjanta, który zginął pełniąc służbę. Feralnego dnia nadkom. Matyjakowski poniósł śmierć na miejscu w wyniku wypadku drogowego. Doszło do niego podczas pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusz osierocił dwoje dzieci.

26 lat temu zginął nadkom. Z. Matyjakowski. Gonił przestępcę, a osierocił dwójkę dzieci

Dzisiaj (28 maja) przypada 26. rocznica tragicznej śmierci nadkom. Zygmunta Matyjakowskiego, policjanta z komendy w RypinieDo wypadku doszło w godzinach nocnych, gdy funkcjonariusz pełnił służbę w radiowozie jako dowódca patrolu oficerskiego. Chciał zatrzymać do kontroli jeden z samochodów, lecz jego kierowca nie stosował się do wydawanych mu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, tylko zaczął uciekać. Nadkom. Matyjakowski ruszył za nim w pościg.

Niestety w trakcie pogoni za przestępcą radiowóz uległ wypadkowi. W wyniku odniesionych obrażeń Zygmunt Matyjakowski poniósł śmierć na miejscu.

PRZECZYTAJ: Zamiast założyć jej obrączkę, rzucił białe róże na jej grób. Młodziutka Karolina zginęła pod Rypinem

Kim był nadkom. Zygmunt Matyjakowski?

Zygmunt Matyjakowski urodził się w 1960 roku. Służbę rozpoczął 13.01.1982 roku jako kursant w oddziałach prewencji, następnie - referent operacyjny sekcji operacyjno-dochodzeniowej Komendy Rejonowej Policji w Rypinie. W 1988 r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie i powrócił do KRP w Rypinie, w której pełnił funkcję młodszego specjalisty w wydziale dochodzeniowo-śledczym oraz operacyjno-dochodzeniowym, następnie - specjalisty w wydziale kadr i szkolenia. W 1994 r. objął stanowisko kierownika samodzielnej sekcji prewencji.

W trakcie służby był wielokrotnie wyróżniany, w tym nagrodami pieniężnymi za wzorowe wykonywanie obowiązków. Nadkom. Zygmunt Matyjakowski był żonaty, osierocił dwoje dzieci. Pośmiertnie odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność.

ZOBACZ: Nieprawdopodobny rajd kierowcy BMW w Kujawsko-Pomorskiem. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Kierowca BMW driftował na rondzie w Gorzowie Wielkopolskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE