Nie żyją dwie pacjentki zarażone koronawirusem! Szpital w Grudziądzu potwierdza

2020-04-03 13:55 KM
Nie żyją dwie pacjentki zarażone koronawirusem! Szpital w Grudziądzu potwierdza
Autor: Paweł Skraba / Super Express Nie żyją dwie pacjentki zarażone koronawirusem! Szpital w Grudziądzu potwierdza

Fatalne wieści dotyczące koronawirusa z Chin w województwie kujawsko-pomorskim. W czwartek (2 kwietnia) informowaliśmy was o ewakuacji pacjentów z Oddziału Hematologii Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Niestety - placówka medyczna potwierdziła dzień później informacje o zgonie kobiety, która została tam przewieziona. Nie żyje również 80-latka, przebywająca tam już od kilku dni.

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem, od kilku godzin dochodziły do nas niepokojące wieści, dotyczące dwóch pacjentek, leżących w szpitalu na terenie Grudziądza. Jedna z nich była ewakuowana z placówki medycznej w Toruniu. Niestety komunikat lecznicy nie pozostawia żadnych złudzeń. 

- Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego z przykrością informuje o śmierci dwóch pacjentek, u których potwierdzono zakażenie COVID-19.

  • Kobieta lat 80, hospitalizowana w naszej placówce od 29.03.2020 r. (pacjentka miała choroby współistniejące sercowo-naczyniowe)
  • Kobieta lat 64, przewieziona do naszej placówki z oddziału hematologii Szpitala w Toruniu w dniu 02.04.2020 r. (pacjentka miała chorobę współistniejącą hematologiczną) - czytamy na stronie Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.

Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia i służb wojewody kujawsko-pomorskiego mówią o 157 osobach z regionu, u których wynik testu na koronawirusa z Chin był pozytywny. To dane z czwartkowego wieczoru (2 kwietnia). 

Rodzinie i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy głębokiego współczucia. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców Torunia i okolic o przestrzeganie zasad izolacji. Tylko nasza mobilizacja może przyśpieszyć ewentualną wygraną walkę ze śmiercionośnym wirusem.

Koronawirus Toruń i okolice - bądź na bieżąco

Prosto z zakaźnego: Pracownicy karetek mdleją. Przez wiele godzin nie jedzą i nie chodzą do toalety.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.