O krok od tragedii na stalowym moście! Cały Włocławek usłyszał o sierżantach Krzysztofie i Adrianie

i

Autor: KMP we Włocławku / CC Pixabay.com O krok od tragedii na stalowym moście! Cały Włocławek usłyszał o sierżantach Krzysztofie i Adrianie

Uratowali desperata

O krok od tragedii na stalowym moście! Cały Włocławek usłyszał o sierżantach Krzysztofie i Adrianie

2024-02-12 20:23

Policjanci z Włocławka uratowali 23-letniego mężczyznę. Starszy sierżant Krzysztof Osmałek i sierżant sztabowy Adrian Śmigielski wykazali się profesjonalizmem i pokazali, że nie bez powodu wybrali taki zawód. Dzięki funkcjonariuszom młody człowiek trafił pod opiekę medyków.

W takich przypadkach liczy się każda sekunda i ci dwaj policjanci doskonale o tym wiedzieli. W pierwszych dniach lutego, krótko przed północą, dyżurny włocławskiej policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że jeden z mieszkańców prawdopodobnie będzie chciał targnąć się na swoje życie. Mundurowi niezwłocznie udali się w rejon mostu stalowego nad Wisłą, gdzie miał zmierzać włocławianin. Tam zauważyli opisanego w zgłoszeniu mężczyznę. - Przeszedł za barierkę i krzyczał, że nie chce, aby się do niego zbliżać - informuje nas oficer prasowy KMP we Włocławku.

Włocławek: Sierżanci Krzysztof i Adrian uratowali desperata. Tak wyglądała akcja

W komunikacie nadkomisarz Joanny Seligowskiej-Ostatek czytamy, że starszy sierżant Krzysztof Osmałek zaczął spokojnie rozmawiać z mężczyzną. Zachowując pewną odległość, przekonywał go, aby wrócił na chodnik. Asystowała mu koleżanka z patrolu, która była w stałym kontakcie z dyżurnym oraz policjanci z drugiej załogi - gotowi, by podjąć natychmiastowe działania, gdy zajdzie taka potrzeba.

- Profesjonalne działanie mundurowych, w tym argumenty użyte podczas rozmowy, przyniosły zamierzony efekt. Włocławianin postanowił przejść z powrotem przed barierkę, nie miał jednak siły, aby dłużej się jej trzymać. Policjanci wiedzieli, że w tej sytuacji każda sekunda ma znaczenie. Starszy sierżant Krzysztof Osmałek i sierżant sztabowy Adrian Śmigielski z WRD natychmiast podbiegli do mężczyzny, chwycili go i pomogli przejść w bezpieczne miejsce. 23-latek trafił następnie pod opiekę medyków - dodaje oficer prasowa włocławskiej komendy.

Policjanci nie ukrywają dumy i wskazują, że funkcjonariusze z Włocławka po raz kolejny pokazali, na czym polega praca stróżów prawa. Nasza redakcja przyłącza się do gratulacji. Na szczęście ta sprawa ma swój szczęśliwy finał.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl
  •     w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112
Bydgoscy policjanci uratowali desperata